پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran




کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          14 دی 1400 - 04 January 2022


رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از اجرای طرح آموزش دوگانه در این دانشگاه خبر داد و گفت: براساس این طرح دانشجو بخشی از آموزش را در محیط دانشگاه و بخش دیگر را در محیط واقعی کار فرا می گیرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شروع طرح آموزش دوگانه در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: بر اساس این طرح دانشجویان باید همان مقدار که در آموزش نظری حضور داشته اند در محیط واقعی کار نیز قرار گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه که در حال فارغ التحصیلی است باید بتواند همان مدت که در آموزش نظری بوده در محیط واقعی کار نیز قرار گیرد و برنامه دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که در تمام رشته‌های دانشگاه اعم از رشته‌های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، معماری، الکترونیک که دارای محیط واقعی کار هستند، این آموزش را اجرا کند این مدل آموزش را، آموزش دوگانه می‌گویند آموزشی که یک بخش آن در محیط دانشگاه و یک بخش آن در صنعت، کارگاه و محیط واقغی کاراست.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: آموزش‌های مهارتی که در دنیا موفق بوده‌اند نیز همین روش را پیاده کرده‌اند، دانشجو مدتی را در سیستم رسمی آموزش دیده و یک قسمتی را هم در محیط واقعی کار حضور داشته است این نوع آموزش، آموزش دوگانه است که با همکاری صنایع آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: از تمام رؤسای دانشکده‌ها در استان‌ها نیز درخواست کرده‌ایم محیط واقعی کار تمام رشته‌های خود را در استان و شهرستان خود شناسایی کرده و برای حضور دانشجویان در محیط واقعی کار با کارفرمایان و صاحبان صنعت رایزنی کنند.

صالحی عمران افزود: اگر بتوانیم به صورت کامل این سیستم را در کشور پیاده کنیم آن روز، روز طلایی آموزش مهارتی در کشور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اجرای این طرح در برخی از آموزشکده‌ها آغاز شده تا به مرور اشکالات طرح مشخص شده و رفع شود. با اجرای این طرح مشکل اشتغال نیز تا اندازه‌ای رفع شده و زمینه‌ای برای اشتغال دانشجویان نیز پیش می‌آید، حضور واقعی دانشجو در محیط کار زمینه جذب وی را نیز ایجاد می‌کند. همچنین باعث می‌شود اساتید دانشگاه نیز با محیط کار ارتباط گرفته و فقط در داخل سیستم آموزشی نباشند و حتی ممکن است این ارتباط اساتید با محیط کار به پژوهش‌های فناوری نیز منجر شود.



جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی