پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          25 اردیبهشت 1401 - 15 May 2022


در روزهای اخیر برخی دانشجویان در اطراف دانشگاه و خوابگاه های دانشگاه شریف با زورگیری و دزدی اشرار مواجه شده اند و با راه اندازی یک کمپین دانشجویی به دنبال مقابله با این ناامنی هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، با توجه به از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها، مدتی است که محله های اطراف خوابگاه های دانشگاه شریف، خیابان آزادی و کل منطقه اطراف این دانشگاه ناامن شده و دانشجویان با دزدی و زورگیری اشرار مواجه شده اند.

برخی دانشجویان در رشته توییت های متعددی به روایتی از این زورگیری ها پرداخته اند؛ دانشجویان خواستار این هستند که شورای صنفی به طور شفاف و قاطع از دانشگاه بخواهد این موضوع را پیگیری کند و در راستای امنیت خیابان آزادی و کل منطقه اطراف دانشگاه از سوی نیروی انتظامی اقداماتی صورت دهد.

البته این معضل در گذشته هم وجود داشته و موضوع جدیدی نیست؛ در سال ۹۷ دانشجویان در راستای حفظ امنیت اطراف دانشگاه با ۲ هزار و ۴۰۰ امضا پویش «امنیت نداریم» را راه انداختند.

در حال حاضر نیز یک کمپین دانشجویی جدیدی به نام #وایسا_باهم_بریم راه اندازی شده تا دانشجویان در کنار هم با این ناامنی مقابله کنند.

در توضیح این کمپین آمده است: «از تمامی دانشجویان تقاضا می شود، برای حرکت از خوابگاه به سمت دانشگاه و برعکس، برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنند که سر یک ساعت یعنی مثلا ۱۴،۱۴:۳۰ ،۱۵،۱۵:۳۰ و ... درب ورودی جمع شوند و باهم به سمت مقصد حرکت کنند.

در این شرایط احتمال زورگیری کمتر می شود یا اگر موردی رخ دهد، امکان این که با سروصدا بتوان از بقیه مردم کمک گرفت و اشرار را فراری داد بیشتر خواهد شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی