پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 آبان 1401 - 01 November 2022


در نشست شورای دانشگاه، حوادث اخیر دانشگاه تربیت مدرس و نحوه رسیدگی به اعتراضات بررسی شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای دانشگاه، اقدمات فرهنگی انجام شده از سوی برخی دانشکده ها را تشریح و بر لزوم برنامه ریزی برای اردوهای تفریحی، اردوهای علمی و بازدید های علمی با رعایت شئونات اسلامی و دانشگاهی تاکید کرد.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در خصوص سالن غذاخوری دانشجویی نیز گفت: به جز سلف غذاخوری دختران و پسران که به صورت مجزا مشغول به فعالیت است،‌ از ۵ ماه قبل رستوران شکرانه دانشگاه (در طبقه بالای سلف پسران )که برای صرف غذای اساتید و خرید غذا به صورت آزاد در نظر گرفته شده است برای استفاده مشترک خانم ها و آقایانی که حتی غذا را از سلف دانشجویی نیز تهیه کرده بودند،‌ در نظر گرفته شد و حتی فضایی بیشتر نیز برای این منظور اختصاص یافت. ما به دانشجویان اعتماد کامل داریم و حتی این فضا نیز از ماه ها قبل مهیا گردید بوده و در حال حاضر نیز برای استفاده دانشگاهیان مهیا می باشد و سلف مجزای دانشجویان نیز به روال قبل سرویس دهی خواهد داشت.

در ادامه در خصوص وقایع اخیر و اعتراضات هنجارشکنانه دانشجویان گفتگو و تبادل نظر شد.

مدیریت فعال به جای مدیریت انفعالی در این قضیه، ‌تمرکز بر روی مساله اصلی با سعه صدر،‌ تشکیل هسته های اصلی هم اندیشی استادان در دانشکده ها و بحث در خصوص مسائل روز جامعه،‌ برخورد انضباطی،‌ داشتن حداکثر جاذبه و حداقل دافعه از سوی استادان و مسئولان دانشگاه، ‌راه اندازی صندوقی برای انتقال پیشنهادات و انتقادات دانشجویان،‌ حذف درس در صورت غیبت بیش از حد مجاز، تشکیل کمیته ای متشکل از استادان از دیدگاه های گوناگون برای گفتگو و تبادل نظر با دانشجویان ‌و ... از موارد مطرح شده از سوی اعضای شورا بود.

در ادامه با توجه به موارد مطرح شده مصوباتی با اکثریت آرا به تصویب شورای دانشگاه رسید .

فرهاد دانشجو نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: لازم است عامل نهفته خشم و بستری که برای آن مهیا بود تا مورد سوء استفاده دشمن قرار بگیرد،‌ مورد بررسی قرار گیرد و الگوهای ذهنی که باعث ایجاد خشم می شود، شناسایی گردد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس همچنین بر ایجاد رابطه صحیح با معترضین به جای فکر کردن درباره پیروزی بر طرف مقابل و عدم قضاوت و سرزنش آنها در این رابطه،‌ ایجاد آرامش از طرق مختلف برای اساتید و روسای دانشکده ها برای مدیریت بهتر موضوع از طریق صحبت و مشورت با افراد معتمد، ورزش و ...،‌ آرام بودن و واکنش همراه با عقل و منطق واستدلال، ‌سعی در ادراک طرف مقابل و شناسایی علل خشم، ‌به دنبال راه حل بودن و سعی در حل مشکلات مطرح شده،‌ برگزاری اردوهای مختلف علمی و تفریحی و ... تاکید کرد.

وی افزود: دفاع ما دفاع از فساد،‌ تبعیض و برخی مشکلات موجود نیست و ما نیز باید برای رفع این مشکلات بکوشیم اما دفاع ما دفاع از جمهوری اسلامی خواهد بود و کوچکترین ترسی در این زمینه نداریم زیرا جمهوری اسلامی قدرتمند است و همیشه قدرتمند و پایدار خواهد بود و همه ما سربازان امام خامنه ای هستیم و اغتشاشگران باید بدانند این اغتشاشات سبب تضعیف وجهه ایران در جامعه جهانی خواهد شد تا سایر کشورها بتوانند در مجامع مختلف امتیازهای بیشتری از ایران بگیرند به همین دلیل از سوی دشمنان مورد توجه و حمایت قرار می گیرد.

در ادامه گزارش تشکیل دور سیزدهم هیات ممیزه دانشگاه و کمیسیون‌های تخصصی مربوط از سوی دکتر حسینی دبیر هیات ممیزه دانشگاه ارائه شد.

وی به معرفی اعضای حقوقی و حقیقی هیات ممیزه،‌ تعیین رییس و اعضای کمیته های تخصصی و ... پرداخت.

رییس دانشگاه تربیت مدرس نیز در این باره گفت: کمیته منتخب لازم است با دقت و به صورت کاملا تخصصی پرونده ها را مورد ارزیابی قرار دهد و قوانین و مقررات کاملا رعایت شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی