پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          07 امرداد 1402 - 29 July 2023


دانشگاه علامه طباطبائی در اطلاعیه‌ای از لغو مجوز فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشگاه علامه‌ خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علامه طباطبائی، دبیرخانه هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه در اطلاعیه‌ای از لغو مجوز فعالیت تشکل انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشگاه علامه‌طباطبائی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:

«هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه در مصوبه جلسه ۱۰تیرماه ۱۴۰۲، با توجه به ملاحظات زیر و بر اساس بند ۲ ماده ۱۸ دستورالعمل اجرائی آیین‌نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان، مجوز فعالیت تشکل انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشگاه علامه طباطبائی را لغو کرد.

«عدم پایبندی اعضا به مفاد اساسنامه انجمن، بویژه عدم برگزاری انتخابات سالانه در ۲ سال پی در پی و نیز برگزاری آخرین انتخابات در مورخ ۱۶ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ برخلاف ضوابط اجرایی اساسنامه انجمن متبوع، که با مشارکت بسیار حداقلی دانشجویان برگزار شد، به گونه ای که عملا فقط کاندیداها به خودشان رای دادند و صرفا ۴۲ دانشجو از ۹۹ عضو در انتخابات شرکت کردند. این در حالی است که مطابق اساسنامه آن انجمن، حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات در هر دانشکده حداقل ۳۰ نفر تعیین شده است؛ یعنی برای برگزاری انتخابات در ۵ دانشکده از ۱۱ دانشکده دانشگاه، حداقل ۱۵۰ عضو باید مشارکت می کردند.

هیئت نظارت دانشگاه پس از برگزاری آن انتخابات که مغایر با مفاد اساسنامه انجمن برگزار شد، با رویکرد حمایت از انجمن اسلامی دانشجویان آزاد اندیش با ارائه مهلتی ۵ ماهه (تا پایان اسفند ۱۴۰۱) برای فعالیت، عضوگیری و انسجام تشکیلاتی، مجوزی موقت صادر نمود تا پس از آن، مجددا انتخابات انجمن با مشارکت حداکثری دانشجویان صورت گیرد اما متاسفانه تا تیرماه ۱۴۰۲(حدود چهار ماه پس از اتمام مهلت داده شده) هیچ درخواستی برای برگزاری انتخابات به دبیرخانه هیئت نظارت واصل نشد و به عبارت دیگر تا کنون نزدیک به ۴ سال است که انجمن اسلامی دانشجویان آزاد اندیش یا انتخابات برگزار نکرده و یا متناسب با مفاد اساسنامه، حد نصاب لازم جهت برگزاری آن را کسب نکرده است.

شایان ذکر است در طول مدتی که مجوز موقت با هدف افزایش اعضا و انسجام تشکیلاتی داده شده بود، متاسفانه با موارد ذیل مواجه بودیم:

تعداد اعضای آن انجمن در سامانه نگارستان، از ۹۹ عضو در شهریور ۱۴۰۱، کاهش یافت. (برخی اعضا عضویت خود در این تشکل را لغو کردند).

برگزاری صرفا یک برنامه دارای مجوز، اختلافات درون تشکیلاتی: پس از برگزاری آن انتخابات مغایر با مفاد اساسنامه، یکی از اعضا با ارسال نامه‌ای خود را به عنوان دبیر تشکیلات معرفی می‌نماید و حدود یک ماه بعد، ۸ نفر از اعضای حق رای‌دار شورای عمومی، عضو دیگری را به عنوان سخنگوی شورای عموی معرفی نموده و سایر افراد را فاقد وجاهت قانونی معرفی می‌کنند.

از ۵ دانشکده شرکت کننده در آن انتخابات پیش گفته، اعضای حق رای‌دار یک دانشکده، پس از انتخابات، کنار کشیدند و اعلام انصراف کردند.

وجود سایر تخلفات اداری، تشکیلاتی بر خلاف اساسنامه آنها که در این مجال نمی‌گنجد.

لذا هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی، با امعان نظر به موارد فوق الذکر و با ملاحظه جمیع شرایط، نسبت به لغو مجوز انجمن اسلامی دانشجویان آزاد اندیش اقدام نمود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی