پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          09 امرداد 1402 - 31 July 2023


براساس شیوه نامه جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار، تسهیلاتی چون اعطای هزینه تحصیلی ماهانه و وام ودیعه مسکن به مشمولان تعلق می گیرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، به منظور حمایت از رشد رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی و ورود استعدادهای برتر کشور به این رشته‌ها، بنیاد ملی نخبگان با تصویب یک شیوه نامه از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های اولویت‌دار کشور حمایت‌ می‌کند.

مشمولان طرح؛ از دارندگان نشان‌های طلا تا رتبه‌های ۱ تا ۱۰۰

دارندگان نشان‌های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش‌آموزی ادبیات، ریاضی‌، زیست‌، شیمی‌، فیزیک‌، کامپیوتر و نجوم، با معرفی باشگاه دانش‌پژوهان جوان و همچنین دارندگان رتبه‌های ١ تا ١٠٠ آزمون سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی‌، علوم تجربی‌، و علوم انسانی از مشمولان این طرح و شیوه نامه به شمار می‌روند.

دارندگان رتبه‌های ١ تا ٥٠ آزمون‌های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی نیز جزو مشمولان طرح هستند.

اعطای هزینه تحصیلی ماهانه و وام ودیعه مسکن به دانشجویان مشمول

اعطای تسهیلات به دانشجویان مشمول طرح در هر یک از دوره کارشناسی‌، کارشناسی ارشد و دکتری، مطابق جدول زیر صورت می‌گیرد.
جزئیات جذب استعدادهای برتر در رشته‌های اولویت‌دار

تسهیلات پذیرش بدون آزمون در دکتری تخصصی با شروع به تحصیل از حداکثر دو سال پس از دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی ارشد:

بهره مندی از تسهیلات دانشجویی (درحین تحصیل‌) طرح در اولین‌سال تحصیلی‌ِ دوره بالاتر

بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی (ویژه دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی‌) پس از دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس مقررات بنیاد

تخصیص امتیاز از فعالیت‌های نخبگانی برای بهره کندی از تسهیلات راه اندازی و حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، جذب در نهادهای فناورانه‌، جذب در مؤسسه‌های علمی کشور، اعتبار پژوهشی استادیاران جوان، جذب در دستگاه‌های اجرایی و پسادکتری مطابق با شیوه نامه و مقررات هریک‌ از طرح‌ها در بنیاد ملی‌

اولویت بهره مندی از تسهیلات جذب در دستگاه‌های اجرایی و اولویت بهره مندی از تسهیلات جذب به عنوان هیئت علمی (طرح شهید شهریاری).

برای دانش‌آموختگان، رشته تحصیلی‌ِ آخرین مقطع تحصیلی و برای دانشجویان دو رشته‌ای، رشته اصلی در نظر گرفته‌ می‌شود.

تغییر رشته اصلی از رشته‌های هدف به سایر رشته‌ها، چه در حین تحصیل و چه در مقاطع تحصیلی‌ بالاتر، مصداق خروج از شمولیت در این طرح است‌.

در صورتی که رشته تحصیلی مشمول از فهرست رشته‌های هدف خارج شود، تا زمانی که متقاضی شرایط پویایی (بند ٢-٣) را به‌ صورت مستمر احراز کند می‌ تواند از تسهیلات این طرح بهره مند بماند.

اعطای تسهیلات به دانشجویان مشمول طرح در دوره‌های کارشناسی‌، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی به ترتیب صرفا_ برای چهار سال، دو سال و چهار سال، صورت می‌پذیرد.

تعهدات مشمولان / لزوم بازپرداخت کمک هزینه‌های دریافتی به نرخ روز

مشمولان متعهد می‌شوند در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی‌، با توجه به زمینه تحصیلی و علمی خود، در حین‌ تحصیل‌ و پس‌ از دانش‌آموختگی‌، در حل‌ مسائل‌ و چالش‌های اولویت‌دار علمی‌، پژوهشی‌، فناورانه و فرهنگی کشور مشارکت نمایند.

مشمولان به ازای هر سال استفاده از تسهیلات این طرح، متعهد به بازپرداخت کمک‌هزینه‌های دریافتی به نرخ روز، مطابق‌ با شیوه نامه‌ به‌روز شده در هر سال هستند. انجام فعالیت‌های مؤثر توسط‌ مشمول پس‌ از فراغت‌ از تحصیل‌، می‌تواند جایگزین‌ بازپرداخت‌ نقدی محاسبه‌ شود.

هر شش ماه اشتغال در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی (به تشخیص بنیاد ملی‌) یا یک‌ سال اشتغال در سایر حوزه‌ها در کشور با پرداخت‌ حق‌ بیمه‌، معادل تسویه‌ یک‌نیمسال تحصیلی از تعهدات مالی به شمار می‌رود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی