پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 شهریور 1402 - 30 August 2023


رئیس صندوق رفاه دانشجویان از تنوع بخشی غذاهای دانشجویی در سال جاری خبرداد و گفت: بنابراین بسته به نوع غذاها قیمت‌ها متفاوت خواهد بود و مبالغ غذای دانشجویی ثابت نخواهد بود.

پرتال دانشگاهی به نقل از مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره افزایش هزینه غذای دانشگاه ها در سال جاری گفت: با توجه به سال‌های گذشته، سعی کردیم روند مبالغی که از دانشجویان دریافت می‌کنیم را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: امسال صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم کلا پوست‌اندازی کرده و روش‌های جدیدی ایجاد کرده است، به‌دنبال تنوع بخشی به غذاهای دانشجویی هستیم تا دانشجویان زیاد با مسائل غذای دانشجویی مواجه نشوند. البته اگر بتوانیم امسال و اگر نتوانیم سال آینده اجرایی خواهیم کرد. بنابراین به دانشگاه ها اعلام کردیم هر شهریور ماه، قیمت غذاهای کم‌هزینه، متوسط هزینه و پرهزینه را برآورد کنند. سعی ما بر این است که درصدی از آن را از دانشجویان دریافت کنیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: بنابراین بسته به نوع غذاها قیمت‌ها متفاوت خواهد بود، این لیست را در اختیار دانشگاه قرار می‌دهیم و به دانشگاه‌ها اعلام می کنیم، درصدی از آن را با توجه به توانایی که دارید از دانشجویان دریافت کنید و دیگر نیاییم و مبالغ را فیکس (ثابت) کنیم.

وی افزود: مگر اینکه دانشگاه‌ها بخواهند این قیمت در سراسر کشور یکسان باشد درآن صورت باید خودشان از صندوق بخواهند که صندوق متوسط قیمت‌های کل کشور را استخراج کرده و براساس آن درصدی را مشخص کند تا دانشگاه‌ها درصدی را از دانشجویان دریافت کنند. این درصد، درصد معقولی خواهد بود تا به دانشجویان فشار نیاید.

وی درباره اینکه هنوز مشخص نشده است که این درصد چه مقدار خواهد بود، افزود: این مبلغ زیر بیست درصد خواهد بود چون یک عده از دانشجویان از ما می‌خواهند و عنوان می کنند به طور مثال ما به‌جای چهار هزار تومان پنج هزار تومان پرداخت می کنیم به شرط اینکه غذای خوبی ارائه شود ما باید این اجازه را به دانشجو بدهیم و غذای خوب ارائه دهیم.

گنجی افزود: وقتی قیمت غذا را کاهش می دهیم، مشکل ایجاد می‌شود. یک عده از دانشجویان این غذا را به دلیل پایین بودن کیفیت نمی خورند، و دو سه برابر این غذا پول داده و فست‌فود مصرف می‌کنند که این برای آینده کشور به‌هیچ‌عنوان مناسب نیست.

وی افزود: من مسئول رفاه دانشجویان هستم و تمام فکرم این است که چگونه ملزمات رفاه دانشجویان را فراهم کنم.

ابلاغ ایجاد صندوق خیریه راه دانشجویان به دانشگاه ها

گنجی ادامه داد: ما یک صندوق دیگر نیز ایجاد کرده ایم به نام «صندوق خیریه رفاه دانشجویان» و این به تمام دانشگاه ها ابلاغ شده است که اگر این صندوق را ایجاد کنید صندوق پولی را به آن واریز می کند تا دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند پول غذای خود را پرداخت کنند تمام پول غذا یا قسمتی از پول غذا توسط صندوق پرداخت شود و دانشجویان بتوانند غذای مناسب تهیه کنند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی