ارتقای موسسه غیرانتفاعی سجاد به دانشگاه و کاهش سقف وام‌های دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   24 شهریور 1392-15 September 2013بازدید 1228ارتقای موسسه غیرانتفاعی سجاد به دانشگاه و کاهش سقف وام‌های دانشجویان

رییس هیات امناء موسسه آموزش عالی سجاد گفت: در رشته‌های متالوژی استخراجی مواد در مقطع کارشناسی، برق و قدرت در مقطع کاردانی به کارشناسی و نقشه کشی در مقطع کاردانی در سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیریم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خلیل مافی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، با بیان اینکه عملکرد دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بسیار خوب بوده است، گفت: دو تن از دانشجویان این دانشگاه در المپیاد برق ایران رتبه سوم و 25را کسب کرده‌اند و جزو 50 نفر برتر این المپیاد شدند.

وی افزود: در سال گذشته برخی از دانشجویان به اندازه کافی تلاش نکرده‌اند و دچار افت تحصیلی زیادی شدند که به موجب آن 800 تا 900 دانشجو مشروط شدند و این نشان از آن است که دانشجویان باید دروس خود را به صورت جدی‌تری دنبال کنند.

مافی‌نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون زمان ایام دفاع پروژه‌های کارشناسی است، خاطرنشان‌کرد: دانشگاه سجاد اولین دانشگاه در سطح کشور است که دانشجویان، پروژه‌های کارشناسی خود را به صورت پوستر ارائه می‌دهند.

وی در ادامه گفت: این پوسترها در دو نوبت صبح و عصر در ساختمان فاز سه دانشگاه ارائه می‌شود که اساتید و دانشجویان از این پوسترها بازدید می‌کنند.

مافی‌نژاد در خصوص تعداد رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، گفت: از چند سال گذشته در رشته‌های الکترونیک، مخابرات، برق، قدرت و معماری دانشجو کارشناسی ارشد پذیرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه موافقت اولیه در خصوص ایجاد مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر در این موسسه اخذ شده است، افزود: این موسسه در حال تغییر به دانشگاه است و بنابر نظر کمیته فنی در خصوص ایجاد مقطع دکتری، باید این موسسه به دانشگاه تبدیل شود تا بتوانیم تحصیلات تکمیلی را در این موسسه توسعه دهیم.

رییس هیات امناء موسسه آموزش عالی سجاد از ایجاد رشته‌های جدید در آینده خبرداد و گفت: با پتانسیل بالایی که در استان خراسان رضوی وجود دارد، درصدد ایجاد رشته‌های محیط زیست و معماری در آینده نزدیک هستیم.

مافی‌ن‍ژاد با اشاره به امکانات آزمایشگاهی این موسسه، خاطرنشان کرد: آزمایشگاه‌های این موسسه با آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های دولتی برابری می‌کند که از لحاظ امکانات بنابر نیاز دانشجویان این آزمایشگاه‌ها دایر و در اختیار آنان قرار گرفته است.

رییس هیئت امناء موسسه آموزش عالی سجاد ظرفیت ورودی‌های جدید این سال تحصیلی را حدود 1100 نفر دانست و درباره نارضایتی برخی از دانشجویان این موسسه در خصوص پرداخت شهریه فرهنگی، گفت: بیش‌تر دانشجویان از عملکرد فعالیت‌های فرهنگی بسیار راضی هستند و هزینه‌ای که این موسسه در خصوص فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌دهد سه برابر شهریه‌ای است که دانشجویان پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این موسسه در سال گذشته، اظهارداشت: ارائه مشاوره به دانشجویان، برگزاری لیگ‌های ورزشی و معاینات پزشکی تمام دانشجویان در سال گذشته از جمله فعالیت‌های فرهنگی این موسسه است.

رییس هیئت امناء موسسه آموزش عالی سجاد با بیان اینکه 70 استاد تمام وقت در این موسسه مشغول به تدریس می‌باشند، گفت: 70 استاد به صورت تمام وقت و نیمه وقت و نیز بیش از 100 استاد حق‌التدریسی در این موسسه مشغول به تدریس می‌باشند.

وی درخصوص افزایش میزان وام دانشجویی در این موسسه گفت: براساس تصمیم هیات امناء این موسسه میزان سقف وام دانشجویان برای اینکه متقاضیان بیشتری بتوانند وام دریافت کنند، کاهش می یابد.

مافی نژاد در پایان با اشاره به برنامه 10 ساله این موسسه، گفت: توسعه رشته‌های مهندسی و ایجاد پردیس دانشگاهی از برنامه‌های 10 ساله این موسسه می‌باشد که به وزارت علوم ارسال شده است.


موسسه غیرانتفاعی سجاد موسسه سجاد تغییر موسسه سجاد به دانشگاه

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها