اعزام رایزنان علمی سیار به کشورها و ارتباط اینترنتی با کشورهای فاقد رایزن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   02 بهمن 1391-21 January 2013بازدید 736اعزام رایزنان علمی سیار به کشورها و  ارتباط اینترنتی با کشورهای فاقد رایزنمعاون بورس وزارت علوم با بیان اینکه به کشورهای فاقد رایزن، به زودی رایزن علمی سیار اعزام خواهد شد به برخی مسائل و مشکلات اعزام رایزنان اشاره کرد.

پرتال د انشگاهی به نقل از  حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت عدم اعزام رایزنهای علمی به کشورهایی که فاقد این رایزنها هستند، گفت: پیش از ایران در 9 کشور دارای رایزن علمی بود که هم اکنون رایزنان علمی آمریکا، کانادا و انگلستان اخراج شده اند، از سوی دیگر با توجه به دولتی بودن پست رایزنی علمی، تعداد محدودی پست برای این افراد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: به زودی رایزنان علمی ایران برای کشورهای آلمان و چین اعزام خواهد شد و این رایزنان برای نخستین بار به کشورهای مذکور می روند.

معاون بورس وزارت علوم در پاسخ به این پرسش که تکلیف دانشجویان بورسیه و غیربورسیه ایرانی در آمریکا و کانادا که در نبود رایزن علمی با مشکلاتی مواجه هستند، ضمن اشاره به اینکه امکان اعزام رایزن به این کشورها وجود ندارد، تاکید کرد: هر چند بهتر بود رایزنان علمی در این کشورها فعالیت می کردند ولی ما با دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این کشورها ارتباط مستمر اینترنتی داریم و پیگیر اموراتشان هستیم.

مسلمی نائینی با اشاره به اینکه مراحل ارائه پست به رایزن علمی و اعزامش به کشور مورد نظر، بسیار پیچیده است خبر از اعزام رایزنان سیار داد و گفت: این رایزنان به صورت هفتگی در کشورهایی که دانشجویان ایرانی حضور دارند مستقر می شوند و از طریق برقراری ارتباط پیگیر امور و مشکلاتشان می شوند.ارتباط اینترنتی کشورها اعزام رایزنان علمی رایزرن علمی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها