افتتاح طرح های عمرانی ویژه دهه فجر دانشگاه ها تا پایان بهمن ادامه دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   15 بهمن 1391-03 February 2013بازدید 831


افتتاح طرح های عمرانی ویژه دهه فجر دانشگاه ها تا پایان بهمن ادامه داردتهران - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد به دلیل تعداد زیاد و پراکندگی پروژه های عمرانی آماده افتتاح در دهه فجر در استان های مختلف کشور، مراسم افتتاح این طرح ها تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.


پرتال دانشگاهی به نقل از ˈعلی اکبر متکانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: همزمان با گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد 150 طرح عمرانی آموزش عالی به وسعت 265 هزار و 906 مترمربع و اعتباری نزدیک به 117 میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

وی به افتتاح اولین پروژه عمرانی آموزش عالی در دهه فجر امسال در اولین روز از دهه فجر در دانشگاه مازندران اشاره کرد و گفت : دانشکده تربیت بدنی دانشگاه مازندران با اعتبار اولیه 15 میلیارد ریال اعتبار و افزایش 20 در صدی از محل اعتبارات سفرهای استانی هزینه شده که این پروژه، روز پنج شنبه، 12 بهمن ماه رسما به بهره برداری رسید.

متکان که صبح امروز در مراسم کلنگ زنی ساختمان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه سید جمال الدین در اسدآباد همدان حضور یافته بود، درمورد این پروژه توضیح داد: کلنگ این ساختمان در فضایی به مساحت پنج هزار متر مربع و اعتبار مصوب چهار میلیارد تومان با حضور استاندار، امام جمعه، نمایندگان مجلس و روسای دانشگاه های استان همدان به زمین زده شد.

رییس ستاد بزرگداشت دهه فجر وزارت علوم که راهی دانشگاه سنندج بود، ادامه داد: مراسم بهره برداری از ساختمان کلاس های درس دانشگاه سنندج به وسعت شش هزار و 300 مترمربع، عصر امروز، 14 بهمن ماه با حضور مقامات محلی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: بودجه پنج میلیارد تومانی کلاس های درس دانشگاه سنندج از محل طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان تامین شده است.

متکان تصریح کرد: با وجود فشارها و تنگناهای اقتصادی در کشور با همت و تدبیر مدیران آموزش عالی، پروژه های نیمه تمام زیادی در دانشگاه به مرحله بهره برداری رسیده است که تا پایان بهمن ماه با حضور معاونان و مدیران ارشد وزارت علوم، شاهد افتتاح آنها در سراسر کشور خواهیم بود.

وی درمورد کاربری های پروژه های عمرانی آماده افتتاح در دانشگاه ها اظهار داشت: حدود 160 هزار مترمربع از این پروژه ها کاربری آموزشی دارند و 32 هزار متر مربع فضای ورزشی، 29 هزار و 450 مترمربع فضای خوابگاهی، 14 هزار و 955 مترمربع فضای رفاهی، 11 هزار و 780 مترمربع فضای فرهنگی آماده افتتاح در دهه فجر امسال هستند.

به گفته متکان، از مجموع پروژه های عمرانی دهه فجر سال 91، هفت هزار مترمربع با کاربردی پژوهشی، هشت هزار و 750 مترمربع با کاربری کمک آموزشی، هزار مترمربع با کاربری خدماتی احداث شده اند.

وی خاطرنشان کرد: 103 هزار و 481 مترمربع از پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال در دانشگاه ها و موسسات دولتی وابسته به وزارت علوم، 91 هزار و 189 مترمربع در دانشگاه پیام نور و 71 هزار و 236 مترمربع نیز در زیرمجموعه های دانشگاه فنی و حرفه ای بنا شده اند.

معاون وزیرعلوم، منابع تامین هزینه ساخت این پروژه ها را از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها، بودجه های دولتی و مشارکت خیرین عنوان کرد.علمی طرح های عمرانی ویژه دهه فجر دهه فجر

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها