محدودیت های ايران در تبادل علمی با كشورهای دیگر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   05 آذر 1392-26 November 2013بازدید 384محدودیت های ايران در تبادل علمی با كشورهای دیگر

معاون امور كنسولي و مجلس وزير امورخارجه با تاكيد بر اينكه دستگاه ديپلماسي کشور خود را موظف مي داند تا بسترساز ديپلماسي علمي باشد، گفت: نگرش ايران به جذب دانشجويان غيرايراني نگرشي ارزش مدارانه است.

به پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، حسن قشقاوي در يازدهمين آيين نكوداشت دانش آموختگان غير ايراني در دانشگاه فردوسي مشهد با بیان اینکه علم از گرانبهاترين ميراث بشريت و برخورداري از توسعه و پيشرفت علمي از حقوق مسلم هر ملتي است، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران هيچ محدوديتي در تبادل علمي با كشورهای دیگر ندارد و بستر هاي لازم براي تبادل علم و دانشجو در هر رشته اي را فراهم ساخته است.

همچنین سفير تام الاختيار جمهوري تاجيكستان در جمهوري اسلامي ايران نيز در اين مراسم گفت: در عصر حاضر، ايران به پيشرفت هاي علمي شگرفي دست يافته و مسير فتح قله علمي دنيا را با سرعت مي پيمايد.

دولت علي حاتم اف ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران هميشه در صحنه هاي بين المللي حامي كشورهاي دوست و همسايه بوده است و اولين كشوري بود كه استقلال دولت آذربايجان را به رسميت شناخت.

وي با بيان اينكه در سايه وجود صلح و امنيت تبادلات علمي و پژوهشي خوبي بين دو كشور در حال انجام است، افزود: بايد در راستاي عميق تر كردن اين ارتباطات گام برداريم.

حاتم اف همچنین از دانشجویان فارغ التحصیل تاجیکی که در این مراسم حضور داشتند درخواست کرد که هریک تعدادی از جوانان زبده و شایسته را برای تحصیل در ایران ترغیب کنند تا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ایران بتوانند به نحو احسن و با معلومات و مهارت عالی به کشورشان خدمت کنند.

در این مراسم علاوه بر سفیر تاجیکستان در ایران، نماینده پارلمان افغانستان، معاونین سفرا و رایزنان علمی و فرهنگی کشورهایی که دانشجویانشان در دانشگاه های ایران تحصیل می کنند نیز حضور داشتند.


تبادل علمی تبادل علمی ایران و کشورهای دیگر تبادل علمی بین کشورهای دیگر محدویت ایران در تبادل علمی محدودیت های علمی ایران

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها