بازگشت دانشجویان ایرانی از انگلیس بستگی به نظر شورای بورس دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   13 اسفند 1389-04 March 2011بازدید 1839


خرم آباد - خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازگشت دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلیس بستگی به نظر شورای بورس دارد.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، غلامرضا خواجه سروی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خرم آباد در مورد وضعیت دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلیس در صورت قطع روابط، اظهار داشت: تصمیم گیری در این زمینه بستگی به سیاست شورای بورس دارد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری در این زمینه یک کار کارشناسی است، یادآور شد: باید بررسی شود که این دانشجویان در چه مقاطعی مشغول به تحصیل هستند و چقدر از تحصیل آنها باقی مانده است و نظر دولت میزبان در این زمینه چیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مهر در مورد پرداخت یارانه به دانشجویان، عنوان کرد: تصمیم جدیدی در این زمینه فعلا در دستور کار نیست و همچنان دانشگاهها از همان یارانه های قبلی استفاده می کنند.

خواجه سروی به برنامه های فرهنگی دانشگاهها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، برنامه های پیرامون فرهنگ نماز و عفاف و حجاب در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به پیگیریهای این وزارتخانه برای افزایش اعتبارات فرهنگی، عنوان کرد: پیش بینی ما در این زمینه افزاش بودجه حمایتی از 4 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد از اینکه سرانه فرهنگی دانشگاهها خیلی کم است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این سرانه برای دانشجویان دوره روزانه تنها 50 هزار تومان است.

خواجه سروی همچنین بر ضروت توسعه مساجد و خانه های فرهنگ در دانشگاههای تاکید کرد و بیان داشت: تاکنون خانه های فرهنگ در 30 دانشگاه کشور ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیگیری برای راه اندازی خانه های فرهنگ در همه دانشگاههای در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود خانه های فرهنگ در 60 دانشگاه کشور راه اندازی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همچنین همه دانشگاههای نیز موظفند در سایت دانشگاهی خود در راستای احداث مساجد اقدام کنند و وزارتخانه نقشه هیچ دانشگاهی را بدون مسجد نمی پذیرید.


اخبار روزنامه ها