دو وظيفه دانشجویان ایرانی خارج از كشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   12 دی 1390-02 January 2012بازدید 2108


دو وظيفه دانشجویان ایرانی خارج از كشور


حضرت آیت‌الله العظمي امام خامنه‌ای تبيين كردند:


حضرت آیت‌الله العظمي امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، دانشجویان عضو این اتحادیه را فرزندان عزیز ملت ایران و سرمایه‌های ارزشمند كشور برشمردند و «علم‌آموزی به معنای دقیق كلمه» و «گسترش فكر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی» را از وظایف این دانشجویان دانستند.
معظم‌له در تبیین وظیفه‌ی اصلی دانشجویان، یعنی علم‌آموزی، نبود اقتدار علمی و معنوی را مشكل بزرگ دوران قبل از انقلاب و زمینه‌ساز وابستگی به بیگانگان دانستند و خاطرنشان كردند: پیروزی انقلاب اسلامی و روحیه‌ی غیر قابل توصیف حضرت امام خمینی(ره) در اتكاء به خدا و اعتنا به ملت، زمینه‌ساز باور ملی، بیرون آمدن از حصار روحی و حل مشكلات كشور شد.
حضرت آیت‌الله العظمي امام خامنه‌ای در معرفی دومین مأموریت دانشجویان خارج از كشور، بر ضرورت گسترش فكر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی در مواجهه با دشمنان تأكید كردند و افزودند: ایران اسلامی در رویارویی با استكبار و شبكه‌ی پیچیده و عظیم اقتصادی و تبلیغی وابسته با آن، موفقیت‌های چشمگیری داشته، كه مقابله با تحریم‌ها و پیشرفت در موضوع هسته‌ای بخشی از این دستاوردها بوده است و این روند پیروزی ادامه خواهد داشت.
ولي امرمسلمين، با تأكید بر ضرورت مجاهدت، تقویت نقاط مثبت و توانایی‌های علمی در این مسیر، خاطرنشان كردند: دشمن با اعمال حجم وسیعی از اقدامات سیاسی و امنیتی و اقتصادی در همه ابعاد در مقابل جمهوری اسلامی ایران، مرتب در حال لغزش و شكست است.
پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام اژه‌ای نماینده‌ی مقام معظم رهبری در اتحادیه‌ی انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، با اشاره به چهل و ششمین نشست سراسری این اتحادیه، گزارشی از دستاوردها و موفقیت‌های اتحادیه در عرصه‌های علمی و پژوهشی بیان كرد.


دو وظيفه دانشجویان ایرانی خارج از كشور
اخبار روزنامه ها