مجلسی‌ها در مراکز خرید و فروش پایان نامه/ نحوه پیگیری و برخورد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 امرداد 1390-28 July 2011بازدید 1858


پای خرید و فروش پایان نامه و صدور مدارک جعلی در دانشگاهها حتی به فراکسیون دانشگاهیان و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم باز شد و کار را به آنجا رساند تا بازدید سرزده مسئولان از مراکز غیرمجازی خرید و فروش پایان نامه مطرح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین جلسه ای که با حضور مصطفی پور محمدی - رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور فراکسیون دانشگاهیان برگزار شد، سعدالله نصیری قیداری - نائب رئیس فراکسیون دانشگاهیان موضوع پیگیری خرید و فروش پایان نامه ها را به رئیس این سازمان پیشنهاد کرد.

اما نوک پیکان پاسخ پورمحمدی در این خصوص به سوی وزارت علوم و قوه قضائیه نشانه رفت. پورمحمدی در این باره تاکید می کند که سازمان بازرسی تنها وظیفه کشف و تذکر در این باره را دارد و بهتر است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قوه قضائیه این موضوع را پیگیری کنند و وارد عمل شوند.

نصیری قیداری که پیشنهاد بررسی نحوه پیگیری و برخورد با قاچاق، خرید و فروش مدرک‌های دانشگاهی و ضرورت نظارت بر کار مدیران را در جلسه اخیر فراکسیون مجلس مطرح کرد، در گفتگو با مهر از بررسی جدی خرید و فروش پایان نامه ها در هفته آینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد که قرار است وی پیش از آغاز جلسه این موضوع را با اعضای کمیسیون مطرح کند.

وی در پاسخ به این سئوال که مهمترین برخورد با مراجع فروش پایان نامه، چیست، تاکید کرد: قطعاً یکی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه می بایست صورت گیرد بازید سرزده از این مراکز است که اعضای کمیسیون هم با این موضوع موافقت می کنند.

به عقیده نصیری قیداری در سالی که نقشه جامع علمی کشور رونمایی شد و مقام معظم رهبری روی پیشرفت بیشتر علم تاکیدات ویژه ای دارند، ناگهان مشاهده می کنیم برخی مراکز غیرمجاز اقدام به فروش پایان نامه میان دانشجویان می کنند و این امر در واقع حرکت در جهت مخالف نقشه جامع علمی کشور است.

همچنین، مصطفی کواکبیان - رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، به بررسی جدی این موضوع در مجلس اشاره کرد و گفت: خرید و فروش پایان نامه مقابل دانشگاه تهران باب شده است و هر چند صدور مدارک جعلی در دانشگاههای جهان هم وجود دارد، اما این مورد می بایست هر چه زودتر در کشور جدی تر مطرح و پیگیری جدی شود.

به گزارش مهر، این روزها در برخی دانشگاهها به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی خرید و فروش پایان نامه ادامه دارد و تاکنون هیچ اقدام جدی نسبت به جمع آوری پایان نامه های جعلی در کشور صورت نگرفته است.


خرید و فروش پایان نامه

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها