دستگیری دانشجویی که استاد خود را تهدید می‌کرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   02 امرداد 1392-24 July 2013بازدید 814دستگیری دانشجویی که استاد خود را تهدید می‌کردرییس پلیس فتای غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری دانشجویی خبر داد که علاوه بر ایجاد مزاحمت برای یکی از اساتید خود در فضای مجازی، سایت دانشگاه را نیز هک کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ نورالهی در این باره گفت: شخصی با مراجعه به پلیس، با ارائه مرجوعه قضایی، شکایتی مبنی بر ایجاد مزاحمت در فضای مجازی و انجام اقدامات خرابکارانه تنظیم کرد.

وی درباره اظهارات شاکی که از اساتید یکی از دانشگاه‌های غرب استان تهران بود، گفت: مدت سه ماه است که فرد یا افرادی با ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز، فحاشی و هتک‌حرمت در فضای مجازی موجبات سلب آسایش اینجانب و چند تن از دانشجویان دختر دانشگاه را فراهم کرده‌اند و همچنین با هک و نفوذ به برخی از رایانه‌های دانشگاه امنیت اطلاعات دانشگاه را در معرض خطر قرار داده‌اند.

رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: با توجه به اهمیت موضوع، مراتب در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم سایبری قرار گرفت. در بررسی‌ها مشخص شد؛ متهم آشنایی کامل به امورات رایانه داشت و همچنین با آگاهی از خلاءهای امنیتی سایت‌ها و شبکه‌های اینترنتی دانشگاه و سوءاستفاده از این خلاءها اقدامات مجرمانه خود را انجام داده و از دید متخصصان پنهان مانده است.

نورالهی افزود: با توجه به متن ایمیل‌های واصله و تصاویر یکی از دانشجویان دختر، مراتب مورد بررسی پلیس قرار گرفت و دانشجوی مورد نظر و دو تن از دوستان نزدیکش زیر نظر گرفته شدند و از سوی دیگر با تذکر به مسئولان دانشگاه، خلاءهای موجود اصلاح و نسبت به کنترل فنی و فیزیکی سایت‌های دانشگاه اقدام شد.

وی گفت: متهم با پی‌بردن به اقدامات پلیس و عدم‌امکان نفوذ به سایت دانشگاه، این بار از طریق ایمیل سه دانشجوی دیگر و همچنین یکی از موسسات علمی تهران اقدام به ایجاد مزاحمت کرد که با مراجعه به این موسسه مشخص شد سایت اینترنتی این موسسه نیز فاقد سیستم‌های امنیتی و کنترلی فنی و فیزیکی بوده و به همین علت متهم به راحتی توانسته از این طریق اقدامات خود را دنبال کند.

نورالهی در ادامه افزود: با توجه به تحت کنترل بودن سه تن از دانشجویان دختر مظنون اصلی پرونده، مشخص شد یکی از آنها اخیرا در این موسسه در تهران مشغول تحصیل است و سرانجام با شناسایی رد پای متهم در فضای مجازی و با هماهنگی قضایی وی دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم 23 ساله و دانشجوی رشته نرم‌افزار است، تصریح‌کرد: وی در بررسی اولیه منکر موضوع شد، اما در مواجهه با دلایل و شواهد مجبور به اعتراف شد و گفت که قصد مزاحمت برای استاد را نداشتم و فقط برای ایجاد ارتباط بیشتر این ایمیل‌ها را ارسال می‌کردم.

رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: با تکمیل تحقیقات اولیه، متهم به همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شد.


دانشجویی که استادش رو تهدید میکرد تهدید استاد دانشگاه توسط دانشجو گزاش روز دانشگاه ها

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها