آخرين وضعيت شعب بين‌المللی دانشگاه‌ها و تاسيس شعبه دانشگاه تهران در لبنان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   06 امرداد 1392-28 July 2013بازدید 576



آخرين وضعيت شعب بين‌المللی دانشگاه‌ها و تاسيس شعبه دانشگاه تهران در لبنان

معاون روابط بين‌الملل وزارت علوم از طي مراحل تاسيس شعبه دانشگاه تهران در کشور لبنان خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر ارسلان قرباني در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه مراحل اوليه تاسيس شعبه اين دانشگاه در کشور لبنان طي شده است، گفت: هنوز اين کار به مرحله نهايي نرسيده و پس از نهايي شدن نياز به مصوبه هيات دولت دارد.

وي افزود: همچنين برنامه‌اي براي تاسيس شعبه دانشگاه تربيت مدرس در کشور سوريه داشتيم که مراحل نهايي آن نيز طي شده بود و اکثر کارهاي آن انجام شده بود، اما به دليل اتفاقات اخير سوريه اين موضوع تاکنون عملي نشده است.

قرباني با اشاره به تعداد شعب دانشگاه‌هاي کشور در کشورهاي خارجي، تصريح کرد: در حال حاضر دانشگاه شيراز، پيام نور و شهيد بهشتي در امارات داراي شعبه هستند که دانشگاه شهيد بهشتي در حال حاضر به دليل برخي مشکلات در تعطيلي به سر مي‌برد، همچنين دانشگاه پيام نور نيز در افغانستان شعبه‌ جامعي دارد.

وي خاطرنشان کرد: البته دانشگاه پيام نور به غير از اين شعبه‌ها مراکز زيادي در کشورهاي مختلف دنيا دارد که از طريق آن برگزاري امتحانات اين دانشگاه به شيوه مجازي را انجام مي‌دهد.

معاون روابط بين الملل وزارت علوم با اشاره به فعاليت دانشگاه جامعه المصطفي قم در کشورهاي آسيايي و آفريقايي، گفت: اين دانشگاه نمونه‌اي از فعاليت‌هاي بين‌المللي يک دانشگاه موفق است که توانسته توسعه خوبي در کشورهاي مختلف داشته باشد، البته فعاليت اين دانشگاه در زمينه رشته‌هاي علوم انساني است.






وضعيت شعب بين‌المللی دانشگاه‌ها وضعیت دانشگاه های بین المللی تاسيس شعبه دانشگاه تهران در لبنان تاسیس دانشگاه ایرانی در خارج
اخبار روزنامه ها