آوردن دانشگاه‌ها به کمپ‌های پناهجویان در سوریه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   24 مهر 1392-16 October 2013بازدید 358آوردن دانشگاه‌ها به کمپ‌های پناهجویان در سوریه

«آموزش» فرزند یتیم تمامی جنگ‌ها بوده و همان‌طور که اکنون در سوریه شاهد هستیم دایره درگیری‌های خونین به دانشگاه‌های این کشور نیز کشیده شده است که این مسئله نیاز به همکاری جوامع بین‌الملل برای نجات آموزش عالی این کشور را پررنگ کرده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، استادان و دانشجویان در سوریه قربانی خشونت‌های حاکم بر این کشور هستند و بسیاری از آنها ناچار می‌شوند در خانه‌های خود باقی بمانند، چرا که ادامه فعالیت‌های آنها در دانشگاه منجر به خطرات بیشتری برایشان می‌شود.

دکتر «کیت واتنپاف» مسئول موسسه حقوق بشر دانشگاه کالیفرنیا در خصوص آینده آموزش عالی در سوریه و نجات آن از نابودی ایده‌هایی را مطرح کرده است.

یکی از موارد پیشنهادی وی آوردن آموزش دانشگاهی به پناهگاه‌های جنگ زدگان برای جوانان است. «واتنپاف» از این ایده جدید با عنوان «دانشگاه در یک بسته» نام می‌برد که این ابتکار می‌تواند یک ترم تحصیلی را طی دو یا سه هفته به صورت فشرده توسط استادان بین‌المللی به مردان و زنان جوان پناهجوی سوری آموزش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی ورلدنیوز، در این دوره‌های آموزشی ممکن است در آینده استادان سوریه‌ای نیز شرکت داشته باشند.

این طرح به دانشجویان و استادان پناهجو این امکان را می‌دهد تا فرصت انجام فعالیت‌های موثر را داشته و منجر به بیداری دوباره اشتیاق دانشجویان به تحصیل شود. از همه مهمتر به آنها امید دوباره برای آینده و زندگی بهتر می‌بخشد.


آوردن دانشگاه‌ها کمپ‌های پناهجویان سوریه
اخبار روزنامه ها