پرداخت یارانه دولتی به دانشگاه‌های غیردولتی در کشور بلغارستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   11 دی 1392-01 January 2014بازدید 524پرداخت یارانه دولتی به دانشگاه‌های غیردولتی در کشور بلغارستان

در پیش‌نویس سند چشم‌انداز 2020-2014 میلادی، وزارت آموزش و علوم بلغارستان بر پرداخت یارانه دولتی به دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیز تاکید شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطابق با این سند، دولت به دانشگاه‌های خصوصی که دانشجویان را برای مشاغل مختلف آموزش می‌دهند، یارانه می‌پردازد که مطابق با این خط‌ مشی ثبت‌نام در این رشته‌ها نیز افزایش خواهند یافت. از این رشته‌ها به عنوان مثال می‌توان به رشته مهندسی اشاره کرد.

مطابق با برنامه‌ اعلامی از سوی وزارت آموزش و علوم بلغارستان، تخصیص یارانه‌های آموزشی به دانشگاه‌های خصوصی از سال تحصیلی 2015-2014 میلادی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز،‌ در این برنامه تصریح شده است که از آغاز سال تحصیلی 2015-2014 میلادی، دولت این کشور قصد دارد شمار پذیرش دانشجو را در رشته‌هایی که کمبود تخصص دانشگاهی در آنها مشاهده می‌شود، افزایش دهد. هدف از اجرای این برنامه جذب دانشجویان مستعد در توسعه و اجرای تحقیقات و پروژه‌های اقتصادی در دانشگاه‌ها است.

دولت نیز از انجام تحقیقات در دانشگاه‌های خصوصی حمایت خواهد کرد. در میان اهداف تعیین شده در این برنامه می‌توان به تشویق به اجرای آموزش و تحقیقات کاربردی در دانشگاه‌های خصوصی همراه با ادغام آنها با سازمان‌های خارجی اشاره کرد.


دانشگاه خارجی یارانه دانشگاه پرداخت یارانه در دانشگاه پرداخت یارانه به دانشجویان
اخبار روزنامه ها