برقراری عدالت اجتماعی توسط دانشگاه پیام نور در آموزش عالی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   01 آبان 1392-23 October 2013بازدید 608برقراری عدالت اجتماعی توسط دانشگاه پیام نور در آموزش عالی


رییس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در جاهایی رشد کرد که خلاء آموزشی وجود داشت و نقاطی را پوشش داد که حضور دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی در آنجا کمرنگ بود اینکه چالش‌هایی منعکس می‌شود مبنی بر اینکه دانشگاه پیام نور مانع رشد دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد شده است، دور از انصاف است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر زیاری در نشست روسای استانی که با حضور سرپرست وزارت علوم در سازمان مرکزی برگزار شد، افزود: دانشگاه پیام نور تاکنون در چارچوب مقررات و قوانین وزارت علوم و دفتر شورای گسترش حرکت کرده و هر جا که رشته‌ای دایر شده و یا دانشجویی پذیرش شده مطابق با قانون بوده است.

وی به اساسنامه این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در اساسنامه دانشگاه شیوه آموزشی حضوری، نیمه حضوری و همچنین پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قید شده است. تسهیل آموزش برای ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور نیز در اساسنامه لحاظ شده و دانشگاه پیام نور در این مدت توانسته وظیفه‌ای که به عهده این مجموعه بوده است را به نحو احسن انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور با پوشش دهی بیش از یک میلیون دانشجو بحث عدالت اجتماعی را در آموزش عالی برقرار کرده است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه با بومی‌گزینی دانشجو از لحاظ فرهنگی وضع بسیار مطلوبی را دارد و بسترهای ادامه تحصیل را برای جوانان و به وِیژه دخترانی که به دلیل تعصبات خانواده‌هایشان به دانشگاه‌های دور نمی‌رفتند، فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون شرایطی در دانشگاه پیام نور ایجاد شده که امکان دسترسی به آموزش عالی برای مخاطبان این دانشگاه در سراسر کشور فراهم شده است.

زیاری با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در دولت نهم در بحث کمی رشد داشت، تصریح کرد: اما در طول دولت دهم و در چهارسال گذشته در بحث کیفی ارتقای چشمگیری داشته است و این دانشگاه با جذب هیات علمی در جهت اصلاح هرم اعضای هیات علمی این دانشگاه کوشید و هم اکنون نزدیک به 4000 عضو هیات علمی در دانشگاه خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون سرانه آموزشی دانشگاه 1.6 مترمربع است و درصدد هستیم این سرانه به 2.5 مترمربع برسد، اظهار داشت: قطعا کاستی‌هایی نیز وجود دارد اما مشکلات و کاستی‌ها با برنامه ریزی‌های هدف دار و رو به جلو قابل حل هستند و دانشگاه پیام نور در حال حاضر در مرحله‌ای قرار گرفته که می‌تواند جهشی فوق العاده در عرصه پژوهشی بردارد.

زیاری کسب رتبه هشتم در بین دانشگاه‌های برتر و پایگاه وبومتریک را یکی از موفقیت‌های ارزشمند دانشگاه خواند و گفت: برنامه داریم که هر استان به حداقل یک پژوهشکده، پارک علم و فناوری و شرکت دانش بنیان تجهیز شده و مجلات علمی تقویت شود.
اخبار دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور اخبار روزانه دانشگاه پیام نور

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها