ارسال فراخوان به ضامنها برای تسویه حساب دانشجویان بدهکار

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   07 امرداد 1391-28 July 2012بازدید 1607

ارسال فراخوان به ضامنها برای تسویه حساب دانشجویان بدهکار

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان با اعلام راهکار جدیدی برای دریافت بدهی دانشجویان و بازپرداخت وامهای آنها گفت: فراخوان دریافت بدهی دانش آموختگانی که تا سه قسط خود را پرداخت نکرده اند این بار برای ضامنهای آنان در حال ارسال است.

منصور حبیب پور گودرزی با اشاره به بدهکاران صندوق رفاه دانشجویان به روال معمولی دریافت دفترچه قسط از سوی دانش آموختگان برای پرداخت مبالغ بدهی اشاره کرد و گفت: بدهکاران صندوق رفاه به طورعادی با دریافت دفترچه قسط بعد از دانش آموختگی اقساط خود را پرداخت می کنند و چالشی در پرداخت مبالغ بدهی آنان نداریم. مگر دانشجویانی که بنا به دلایلی ارتباطشان با دانشگاه قطع می شود یا به علت اخراج و ترک تحصیل همچنین ابعادی که برای صندوق رفاه روشن نیست دفترچه قسط برایشان صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه این عده از دانشجویان در سال تحصیلی که گذشت تعیین تکلیف شدند، اعلام کرد که هنوز برخی دانشگاهها آمار کامل بدهکاران را به صندوق رفاه ارائه نداده اند.

به گفته گودرزی یک عده از این دانش آموختگان در سازمانها و دستگاههای مختلف کشور فعالیت می کنند که با ارسال نامه ای به این دستگاهها اعلام کردیم دانش آموختگانی که مدرک موقت دانش آموختگی دریافت کرده اما هنوز بدهکار صندوق رفاه هستند از طریق کارگزینی همان دستگاه در پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان همچنین یادآوری کرد که عده ای دیگری از دانش آموختگان دفترچه قسط را دریافت کرده اند اما به هر دلیل از پرداخت اقساط خودداری می کنند. از نظر صندوق رفاه دانشجویانی که تا سه قسط متوالی خود را پرداخت نکنند "بدهکار معوق" به شمار می آیند.

وی به فراخوانی اشاره کرد که طی آن به بدهکاران نسبت به پرداخت کل مبلغ بدهی شان تاکید شده و ادامه داد: در این فراخوان عده ای از دانش آموختگان یا خانواده هایشان برای پرداخت مبالغ بدهی اقدام کرده اند. در این میان حتی برخی از ضامنها با ابراز نگرانی از عدم پرداخت مبالغ بدهی اعلام کرده اند که برای دریافت این وام از سوی دانشجویان آبروی خود را گرو گذاشته بودند.

گودرزی در ادامه از ارسال دومین فراخوان خبر داد و گفت: در این فراخوان، صندوق رفاه با دانش آموختگان طرف نیست و از طریق تعهد محضری که ضامنها برای دانشجویان ارائه داده اند، پیگیر قضایی پرداخت بدهی این عده از بدهکاران است.

وی افزود: در این فراخوان ضامنها باید مبلغ بدهی دانش آموختگان را پرداخت کنند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان یادآوری کرد که از سال 86 تاکنون بالغ بر 47 هزار دانشجو مبلغ 8 میلیاردتومان به صندوق رفاه بدهکار هستند و متاسفانه این چرخه در حال تکرار است.


ضامنهای وام های دانشجویی تسویه حساب دانشجویان بدهکار وام دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها