دانشگاه علوم و فرهنگ راه اندازی می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 فروردین 1390-16 April 2011بازدید 1264


رئیس جهاد دانشگاهی از راه اندازی دانشگاه علوم و فرهنگ در غرب تهران وابسته به جهاد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، محمد حسین یادگاری پنجشنبه شب در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات جهاد دانشگاهی برگزار شد بیان داشت: یکی از کارهایی که در سال ۹۰ در دستور کار است و اجرایی خواهد شد راه اندازی دانشگاه علوم و فرهنگ است که زیر نظر وزارت علوم و نظارت جهاد دانشگاهی فعالیت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم و فرهنگ در غرب تهران و با ظرفیت پذیرش ۷۰۰ دانشجو در هر دوره و ظرفیت سه هزار دانشجو در سال راه اندازی می‌شود اضافه کرد: این دانشگاه در زمینه علوم انسانی و هنر فعالیت خواهد کرد و در مقاطع کاردانی، کار‌شناسی، کار‌شناسی و دکترا دانشجو پذیرش خواهد داشت.

ارتباط با مراکز علمی قم تقویت می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر مقدس قم با وجود حوزه علمیه و مراجع و علما در زمینه علوم انسانی بسیار قدرتمند است در آینده در نظر داریم که واحدهایی از دانشگاه علوم و فرهنگ جهاد دانشگاهی را در قم راه اندازی کنیم و همچنین رابطه دانشکده علوم انسانی دانشگاه علوم و فرهنگ با پژوهشگاه‌های قم از جمله پژوهشگاه امام خمینی‌(ره) تقویت و محکمتر کنیم.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای که جهاد دانشگاهی در دستور کار خود دارد تربیت دانشجو در زمینه‌هایی است که موفق به فن آوری در آن رشته شده است.

یادگاری با اشاره به اینکه تعداد واحدهای جهاد دانشگاهی در سطح کشور ۴۳ واحد است که ۲۳ واحد آن در مناطق مختلف تهران است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی به معنی عملیاتی شدن و ادامه پیدا کردن ایده‌ها تا مرحله کارآفرینی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در جهاد دانشگاهی ۱۱۷ مرکز خدمات تخصصی وجود دارد که دارای سه پژوهشگاه و چندین پژوهشکده است.

رئیس جهاد دانشگاهی در خصوص کارهای صورت گرفته در سال ۸۹ توسط جهاد دانشگاهی و فعالیت‌های در دست اقدام در سال ۹۰ بیان داشت: جهاد دانشگاهی در سال‌ها ۸۹ با تلاش و کوشش دستاوردهایی را به ارمغان آورده است که ازجمله آن‌ها تأسیس مراکز خدمات درمانی و ناباروری در سطح کشور است.

وی اظهار داشت: هم اکنون در استان‌های قم، اردبیل و تبریز مراکز درمان ناباروری در حال فعالیت هستند و در استان‌های کرمانشاه، اهواز و اراک نیز در دست احداث است که در سال ۹۰ اتمام این پروژه‌ها پیگیری خواهد شد.

کرمان قطب زلزله شناسی می‌شود

یادگاری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی برخی از مراکز خود را در بعضی از استان‌های کشور به عنوان قطب آن علم در نظر خواهد گرفت اضافه کرد: به عنوان مثال در استان کرمان پژوهشکده زلزله را در نظر گرفته‌ایم و در نظر داریم که این استان قطب تمام فعالیت‌هایی که در زمینه زلزله صورت می‌گیرد شود.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور ادامه داد: همچنین استان گیلان پژوهشکده محیط زیست را راه اندازی کرده‌ایم که این استان قطب فعالیت‌هایی در زمینه محیط زیست خواهد شد.

وی در خصوص دیگر فعالیت‌هایی که در سال ۸۹ توسط جهاد دانشگاهی استارت آن خورده است و در آینده پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: احداث دکل‌های حفاری نفت است که جهاد دانشگاهی اخیراً وارد این فناوری شده است و وزارت نفت نیز اجازه ادامه فعالیت را به جهاد دانشگاهی داده است و هم اکنون در منطقه هلاجرد کارهای آزمایشی این طرح در حال اجراست و در صورت موفقیت و تایید به منطقه مورد نظر برای استفاده منتقل خواهد شد.


دانشگاه علوم و فرهنگ

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها