اجرای 48 پروژه پژوهشی وزارت دفاع در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 فروردین 1390-17 April 2011بازدید 3016


اجرای 48 پروژه پژوهشی وزارت دفاع در دانشگاه های کشور
ساری - خبرگزاری مهر: مدیر تحقیقات سازمان صنایع دفاعی کشور گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چند سال اخیر 48 پروژه پژوهشی دانشگاه ها را به مرحله اجرا گذاشته است.

به گزارش خبرنگار مهر در بابلسر، علی مهریاب عصر شنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه مازندران افزود: سازمان صنایع دفاعی کشور بر آن است تا روابط دانشی و فناوری خود را با دانشگاه ها در جهت توسعه و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی افزایش دهد.

وی خاطر نشان کرد: برای سازمان صنایع دفاعی کشور مایه بسی افتخار است که با استادان برجسته علمی، نخبه و باسابقه دانشگاه ها از جمله دانشگاه مازندران که دانشگاه مادر استان است همکاری کند.

مدیر تحقیقات سازمان صنایع دفاعی کشور گفت: 16 هزار پرسنل در 9 استان کشور در این سازمان مشغول فعالیت بوده و این سازمان حدود 30 صنعت دفاعی را زیر پوشش خود دارد.

مهریاب بیان کرد: این 30 صنعت در شش گروه صنعتی شیمیایی، مهمات سازی، گروه تسلیحات، گروه خودرو و تجهیزات ،گروه راکدی و گروه ویژه در سازمان فعال هستند.

مدیر تحقیقات سازمان صنایع دفاعی کشور خاطرنشان کرد: در کنار این  فعالیتها، شش پژوهشکده مسئولیت کارهای پروژه ها و کارهای علمی و پژوهشی وزارت را بر عهده دارند.

وی رویکرد جدید وزارت دفاع و معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را استفاده وزارت دفاع از تحقیقات و پژوهشهای دانشگاه ها و به خصوص مراکز علمی خارج از تهران عنوان کرد.

مهریاب گفت: از زمانی که تحقیقات و پروژه های دانشگاه های سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته، 64 پروژه تعریف شده که از این تعداد 38 پروژه انجام و مابقی در حال اجرایی شدن است و در این راستا 62 پروژه دکترا هم تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 61 پروژه مشترک با دانشگاه ها آغاز شده است، گفت: تعداد این پروژه ها به 200 پروژه خواهد رسید.

مدیر تحقیقات صنایع وزارت دفاع با بیان اینکه تا به حال پروژه ها به صورت جداگانه و با بعضی از اساتید یا صنایع منعقد می شد، گفت: سازمان دفاع در صدد آن است تا سیستمی تر عمل کرده و دانشجویان و استادان بیشتری را به کمک بگیرد تا علاوه بر توانمندی های ما در سازمان و گسترش شبکه های تولیدی که وجود دارد شبکه های تحقیقاتی را به صورت گسترده راه اندازی کنیم و این ارتباط با دانشگاه ها و دانشکده ها و پژوهشگاه ها بطور مداوم صورت بگیرد.

مهریاب، مدیریت بومی سازی مواد فلزی و مدیریت بومی سازی مواد غیر فلزی را از جمله فعالیتهای وزارت دفاع برشمرد.

وی خواستار همکاری افراد خلاق در زمینه تحقیقاتی و پژوهشی شد و افزود: باید در این زمینه دفاتر طراحی شکل بگیرد و مبانی طراحی وارد سیستم شود.

مهریاب خاطر نشان کرد: یکی دیگر از سر فصلهایی که در دستور کار وزارت دفاع قرار دارد این است که سرفصل های مشترکی بین ما و دانشگاه ها شکل بگیرد تا در خصوص مبانی دفاتر طراحی و آموزشهای مربوط به دفاتر طراحی از دانشگاه کمک بگیریم.

وی یادآور شد: در سازمان صنایع دفاعی، به غیر از فعالیتهای نظامی، فعالیتهای بازرگانی نیز انجام می گیرد و بسیار زیادی از درآمدهای ما از فعالیت های بازرگانی است.


اجرای 48 پروژه پژوهشی وزارت دفاع دانشگاه های کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها