دانشگاه مازندران مجری تنظيم آمايش آموزش عالی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   08 تیر 1390-29 June 2011بازدید 2003


معاون دانشگاه مازندران خبر داد:
دانشگاه مازندران مجری تنظيم آمايش آموزش عالی

معاون آموزشي دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه منتخب استان مجري تدوين و تنظيم سند آمايش آموزش عالي مازندران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابلسر، رحمت عباس‌نژاد صبح امروز در نشست اعضاي هيئت علمي جديد الاستخدام دانشگاه مازندران اظهار داشت: وظيفه اعضاي هيئت علمي ، هدايت و تربيت نسل جوان دانشجو در همه عرصه‌هاست.
وي ايجاد و تقويت تعامل ميان استادان و مسئولان و همچنين برنامه‌ريزي براي حركت به سوي چشم‌اندازهاي طرح آمايش آموزش عالي كشور را از اهداف اين نشست برشمرد و بيان كرد: دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه منتخب استان مجري تدوين و تنظيم سند آمايش آموزش عالي مازندران است كه به قضاوت كارشناسان سند جامع و بسيار خوبي طراحي شده است.
معاون آموزشي دانشگاه مازندران گفت: دانشگاهيان رسالت خطيري براي عملياتي كردن برنامه‌هاي اين طرح بر عهده دارند.
وي در بخش ديگري از سخنانش بر لزوم توانمندسازي اعضاي هيئت علمي در زمينه‌هاي مختلف علمي، آموزشي و فرهنگي تاكيد كرد و گفت: با توجه به مسئوليتي كه برعهده گرفته‌ايم بايد تلاش كنيم تا الگوهاي خوب علمي، معنوي و اخلاقي براي نسل جوان و آينده‌ساز كشور باشيم.
معاون آموزشي دانشگاه مازندران درباره چگونگي ورود به دانشگاه به عنوان عضو هيئت علمي گفت: در اين فرآيند صرفاً به تقاضاهاي كساني رسيدگي خواهد شد كه در فراخوان متمركز جذب ثبت‌نام كرده باشند.
وي تصريح كرد: با توجه به سياست‌هاي وزارت علوم در حال حاضر سالي دو بار و در ماه‌هاي بهمن و شهريور افراد مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام در فراخوان جذب هيئت علمي كه از طريق سايت مركز جذب انجام مي‌شود اقدام كنند تا در موعد مقرر دانشگاه‌ها اطلاعات افراد را دريافت و به بررسي و شناسايي نيروهاي متخصص بپردازند.
عباس‌نژاد تصريح كرد: در اين فرآيند براساس اعلام نيازهاي دانشگاه كه در سايت مركز جذب نمايه مي‌شود پرونده‌هاي افراد بررسي خواهد شد.
وي بيان كرد‌: بر اين مبنا دانشگاه مازندران در چند ماه اخير جز معدود دانشگاهي بوده كه جذب هيئت علمي را به عنوان يكي از اولويت‌هاي اصلي خود قرار داده است.
اين مسئول تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه مازندران در سال گذشته‌ ا 189 نفر دانست و گفت: هم اكنون با تلاش‌هاي سرپرست دانشگاه و همكاران هيئت اجرايي جذب اين رقم به 235 نفر افزايش يافته است.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه مازندران نيز در اين نشست گفت: از مهم‌ترين وظايف اعضاي هيئت علمي آشنا كردن دانشجويان با عقيده‌ توحيدي، آرمان‌هاي امام راحل و مباني انقلاب اسلامي است.
حجت‌الاسلام حسيني با بيان اينكه تلاش و توانايي استادان جوان در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي، علمي، آموزشي و پژوهشي ستودني و مايه مباهات است، اظهار داشت: انتظار مي‌رود تا شما جوانان برگزيده كه در كسوت تربيت و آموزش نسل‌هاي آتي به ارائه خدمت مي‌پردازيد متعهدانه و متواضعانه در عرصه‌هاي تعليم و تعلم دانشجويان را هدايت و راهنمايي نماييد.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در مازندران معلمي را داراي مقام و منزلتي بي‌بديل دانست و افزود: معلم كسي است كه بتواند دانشجو را از ناداني و نااهلي‌ها به سوي نور هدايت كند.
وي اين رويكرد را مصداق كامل مسئوليت خطير و مهم‌ترين رسالت يك استاد برشمرد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه مازندران از دانشجويان به عنوان بزرگترين سرمايه‌هاي انساني ياد كرد و افزود: عقيده دانشجويان بزرگترين امانت و سرمايه‌اي است كه بايد توسط استاد پرورش داده شود.
مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در مازندران اظهار داشت: كشفيات و دستاوردهاي علمي اعضاي هيئت علمي بايد به صلاح جامعه باشد.
وي با اشاره به سلحشوري رزمندگان در پيروزي انقلاب اسلامي و 8 سال دفاع مقدس تصريح كرد: اعضاي هيئت علمي نيز با توانمندي علمي خود ثابت خواهند كرد كه همچنان جوانان ايران اسلامي سرفراز و پيروز ميدان‌ها هستند.

معاون فرهنگي دانشگاه مازندران نيز در سخناني با بيان اينكه حضور اعضاي هيئت علمي جديد نشان‌دهنده بالندگي جديدي در عرصه تعليم و تربيت در دانشگاه مازندران است، تاكيد كرد: لازمه تعالي همه معلمان نزديك شدن به خداست.
مرتضي علويان تزكيه و تعليم حكمت‌ را از مهم‌ترين وظايف معلمان برشمرد و بيان كرد: آرامش فعلي كشور و دستاوردهاي افتخارآميز عرصه‌هاي مختلف علمي و فناوري‌هاي نوين ثمره خون شهدا و تلاش‌هاي گسترده‌اي است كه از طريق جان‌فشاني‌هاي جوانان غيرتمند ايران اسلامي به‌دست آمده است و اعضاي هيئت علمي بايد اين راه را متعهدانه ادامه دهند.
علويان در ادامه از اعضاي هيئت علمي خواست تا با حضور همدلانه در انجمن‌ها و كانون‌هاي دانشجويي ارتباط بيشتري با دانشجويان برقرار كرده و آنان را به سوي اهداف والاي علمي و فرهنگي هدايت كنند.


دانشگاه مازندران مجری تنظيم آمايش آموزش عالی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها