12 درخواست جدید برای راه‌اندازی دانشگاه تک‌جنسیتی در 9 استان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 دی 1390-24 December 2011بازدید 161512 درخواست جدید برای راه‌اندازی دانشگاه تک‌جنسیتی در 9 استان


پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم از ارائه 12 درخواست جدید به وزارت علوم برای راه‌اندازی دانشگاه تک‌جنسیتی در 9 استان آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کرمانشاه، زنجان، گلستان، خراسان رضوی، مازندران و اصفهان خبر داد.

غلامعلی نادری با بیان این خبر گفت: 3 مورد از این درخواست‌های جدید برای ایجاد دانشگاه تک‌جنسیتی در شیراز و 2 درخواست دیگر برای ایجاد دانشگاه تک‌جنسیتی دخترانه در مشهد است. 6 مورد از این درخواست‌های جدید مربوط به راه‌اندازی دانشگاه دخترانه در شهرهای ارومیه، کرمانشاه، زنجان، گرگان، ساری و اصفهان است و یک درخواست جدید نیز برای ایجاد دانشگاه پسرانه در خوزستان به وزارت علوم رسیده است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم درباره تکلیف این درخواست‌های جدید گفت: منتظر هستیم این متقاضیان، مدارک لازم را به وزارت علوم ارائه دهند تا مراحل بررسی درخواست را طی کنیم.

نادری با یادآوری اینکه در حال حاضر 6 موسسه آموزش عالی تک‌جنسیتی رفاه، ابرار، طلوع‌مهر، رسام، فردوسی‌طوسی و فاطمیه در کشور فعال هستند، گفت: در حال حاضر راه‌اندازی 3 موسسه آموزش عالی تک‌جنسیتی در دستور بررسی قرار دارد و ظرف دو ماه آینده گزینش این موسسات نهایی می‌شود.

وی درباره این 3 موسسه افزود: راه‌اندازی دو موسسه آموزش عالی تک‌جنسیتی دخترانه در تبریز و زاهدان و یک موسسه تک‌جنسیتی پسرانه در کرج در دستور بررسی است. البته متقاضیان راه‌اندازی موسسه آموزش عالی پسرانه در کرج بر طبق مقررات باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز بگیرند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم خاطرنشان کرد: پس از اینکه گزینش این 3 موسسه نهایی شد به مرحله مجوز اصولی می‌رسند.


12 درخواست جدید راه‌اندازی دانشگاه تک‌جنسیتی استان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها