راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی حضرت امام‌خمینی(ره) در 33 دانشگاه کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 بهمن 1390-09 February 2012بازدید 1321راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی حضرت امام‌خمینی(ره) در 33 دانشگاه کشور

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از افتتاح 33 کتابخانه تخصصی حضرت امام (ره) در 33 دانشگاه کشور به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در مراسم افتتاح نمادین فاز سوم کتابخانه‌های تخصصی حضرت امام خمینی و انقلاب اسلامی با اشاره به افتتاح کتابخانه‌های تخصصی حضرت امام (ره) در 33 دانشگاه کشور گفت: با کمک مسئولان فرهنگی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تقسیم‌ کارهای صورت پذیرفته و تلاش‌های شبانه روزی توانسته‌ایم به جایی برسیم که خیلی از نگرانی‌هایی که در ابتدا درباره دانشگاه‌ها وجود داشت برطرف شود.

به گفته وی به شکر خدا در حال حاضر دانشگاه‌ها در راستای فعالیت‌های نظام برای پیشرفت آرمان‌های امام‌خمینی(ره) تلاش می‌کنند.

به گفته وی آنچه که باید دنبال کنیم. این است که دانشگاه‌ها سهم خود را در انتقال ارزش‌های برآمد از نهضت حضرت امام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پیامدهای انقلاب برای نسلی که به عنوان امانت سپرده شده ایفای وظایف کند این استراتژی از ابتدا در دانشگاه‌های کشور دنبال شده است.

به گفته وی نسل دانشگاهی باید جنبه تعهدی را بیاموزد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اینکه فرهنگ را از حاشیه به متن آورد، خاطرنشان کرد: فرهنگ فوق برنامه نیست. فرهنگ ما برگرفته از دین ما است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه اوقات فراغت دانشجویان اساتید و کارکنان را باید با کالاهای فرهنگی پر کرد، گفت: با رویدادهای که با بیداری اسلامی رخ داد و سرنگونی دیکتاتورهای جهان باعث شد انقلاب اسلامی از غربت خارج شود باید کانون موج را تقویت کنیم و کسانی که در دانشگاه‌ها به عنوان دانشجو، اعضای هیئت علمی و کارکنان فعالیت می‌کنند می‌توانند در این زمینه نقش آفرین باشند.

خواجه سروی با اشاره به افتتاح کتابخانه تخصصی حضرت امام خمینی (ره) در سالگرد سی و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قبلا این کتابخانه در 17 دانشگاه کشور افتتاح شده و امروز به مناسبت سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی این کتابخانه در 33 دانشگاه کشور افتتاح می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: نیازمند نهضت تولید متن هستیم این نهضت به دست افراد اهل قلم که چارچوب دینی را می‌شناسند صورت می‌پذیرد. این موضوع فقط به حوزه علوم انسانی ختم نمی‌شود.

به گفته وی تجدید نظر در سرفصل‌های علوم انسانی لازم است ولی کافی نیست، باید همه در عرصه جهاد علمی به علم با عقاید خودمان دست یابیم و جهانیان را از آن بهره مند سازیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه محل تضارت آراء است، گفت: رویکرد سلبی خواسته امام و رهبری نیست، باید حرف‌ها زده شود پاسخ‌ها شنیده شود تا تولید اندیشیه شود.

وی با اشاره به 1000 کرسی آزاد اندیشی خواستار تلاش بیشتری در این زمینه شد.

خواجه سروی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش دارند در انتخابات اخیر تعداد شرکت کنندگان کاهش یابد. دانشگاه‌ها باید به عنوان یک نهاد مرجع که جامعه به آن توجه دارد نقش خود را ایفا کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه شاهد گفت: طی 6 سال گذشته دانشگاه شاهد یکی از 8 دانشگاه برتر کشور از نظر مسائل فرهنگی و اجتماعی بوده است.کتابخانه‌های تخصصی حضرت امام‌خمینی دانشگاه های کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها