برگزاری دوره ارتقای شغلی در علمی کاربردی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 فروردین 1391-16 April 2012بازدید 1293

برگزاری دوره ارتقای شغلی در علمی کاربردی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون سنجش و خدمات دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری دوره‌های بین سطوح مقاطع رسمی این دانشگاه خبر داد و جزئیات این دوره‌ها را شرح داد.

علی صدر درباره جزئیات این دوره‌ها، اظهار داشت: در آیین‌نامه نظام آموزش مهارت فناوری به دوره‌‌های تحصیلی بین سطوح اشاره و این آیین نامه در 15 آبان ماه سال گذشته ابلاغ و در این آیین‌نامه توضیح داده شده که آموزش‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی به چه منظور راه‌اندازی شده است.

وی به بیان تفاوت این آموزش‌ها با آموزش‌های رسمی که منجر به مدرک تحصیلی می‌شوند پرداخت و گفت: آموزش‌های رسمی منجر به دریافت مدرک دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس می‌شود، اما یک سری مقاطع آموزشی دیگر هم در دانشگاه علمی کاربردی تعریف شده‌اند که البته غیررسمی نیستند اما منجر به مدرک مقطعی تحت عناوین دیپلم و فوق دیپلم یا سایر مدارک تحصیلی نمی‌شوند.

به گفته معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی، این دوره‌ها به علت ارتقا شغلی، بین سطوح تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم یا سایر مقاطع برگزار می‌شود و در پایان این دوره‌ها گواهی‌نامه تک پودمان ارائه خواهد شد همچنین این دوره‌ها برای نخستین بار است که در سطح دانشگاه علمی کاربردی اجرا می‌شود.

صدر با بیان اینکه هم اکنون مکانیزم‌های اجرا کردن دوره‌های مذکور در حال تهیه است، ادامه داد: مدرک این آموزش‌ها ضمن اجرا تجمیع خواهد شد و فردی که مجموعه‌ای از این گواهینامه‌ها را داشته باشد با تشخیص دانشگاه علمی کاربردی به وی مدرک رسمی یکی از دوره‌های رسمی مثل فوق دیپلم یا کارشناسی یا غیره اعطا خواهد شد، علاوه بر این شخص نیازی ندارد در کلاس‌های درس به عنوان مثال مقاطع کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی شرکت کند.

این مقام مسئول در دانشگاه علمی کاربردی، تاکید کرد که مجموع گواهینامه‌های دریافت شده از سوی این فرد به اندازه ارزش یک مدرک مقطع دار است.

به گفته صدر، بر اساس آیین‌نامه نظام آموزش مهارت و فناوری، دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مجری برگزاری این دوره‌ها هستند که سازمان مذکور در سطوح پایین‌تر این دوره‌ها فعال و دانشگاه علمی کاربردی در تمام سطوح این دوره‌ها مجاز است.
ارتقای شغلی علمی کاربردی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها