تدوین نقشه دانشگاه اسلامی امسال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   04 اردیبهشت 1391-23 April 2012بازدید 907
تدوین نقشه دانشگاه اسلامی امسال

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد از این هفته که جلسه شورای اسلامی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، سند دانشگاه اسلامی مطرح خواهد شد و در ذیل نقشه علمی کشور، نقشه دانشگاه اسلامی نیز تدوین می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:حجت الاسلام محمدیان در پنجمین نشست معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاهها که امروز در وزارت علوم برگزار شد، خطاب به این معاونان تاکید کرد: هوای تشکلهای دانشجویی را که در چارچوب قوانین و مقررات راه اندازی می شود بیشتر داشته باشید، حتی اگر دیدگاهشان با دیدگاه مسئولان دانشگاه متفاوت باشد.

وی در ادامه گفت: برخی از این افراد اعلام کردند در حضور مقام معظم رهبری انتقادات خود را مطرح کردند و ایشان هم پذیرفتند اما دانشگاه این گروه را به رسمیت نمی شناسد. وقتی برای ابراز گله نزد ما آمدند، تاکید کردند که رهبر ایران با آنان موافق است اما دانشگاه نه، هیچ حرفی برای گفتن به این تشکلها نداریم. علت را هم که از دانشگاهها جویا می شویم، تاکید می کنند ممکن است این تشکلها در آینده مشکل ایجاد کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد که اگر قرار باشد به فکر اتفاقی باشیم که ممکن است در آینده رخ بدهد یا نه، که نمی شود، بنابراین لازم است دانشگاهها تشکلها را قبول داشته باشند و به آنان در چارچوب قوانین و مقررات اجازه فعالیت دهند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شورای اسلامی شدن دانشگاهها، اظهار داشت: از این هفته که جلسه شورای اسلامی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، سند دانشگاه اسلامی مطرح خواهد شد و در ذیل نقشه علمی کشور، نقشه دانشگاه اسلامی نیز تدوین می‌شود. امیدواریم در شش ماهه اول سال تدوین این نقشه به پایان برسد و با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، بتوانیم آن را در دانشگاه‌ها اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: هر بخش از نقشه دانشگاه اسلامی که آماده شود، قبل از ارائه به شورا، برای معاونت فرهنگی دانشگاه ها ارسال خواهد شد، بنابراین معاونان فرهنگی می‌توانند نکات مورد نظر خود را مطرح کنند تا در شورا مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که این نقشه باید پشتوانه معاونان فرهنگی در دانشگاه‌ها باشد.

محمدیان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تاکید معاونان فرهنگی به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: با وجود اینکه سال قبل تلاشهای خوبی در برگزاری کرسیهای آزاد اندیشی صورت گرفت، اما انتظارات را برآورده نکرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه باید توسط این معاونت مدیریت شود که بهترین کار برای مدیریت این فضا برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در قالب قوانین و مقررات است.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت استادان در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تاکید کرد که با توجه به آیین نامه ارتقا استادان و بند فرهنگی آن، این استادان هستند که باید برای شرکت در امور فرهنگی به معاونان مراجعه کنند زیرا یکی از امتیازاتی که برای ارتقا استادان در این آیین نامه دیده شده، شرکت در فعالیتهای فرهنگی دانشگاهها است.
دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها