راه اندازی 9 رشته کارشناسی ارشد در پردیس دانشگاه شهید چمران اهواز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 اردیبهشت 1391-24 April 2012بازدید 6694
راه اندازی 9 رشته کارشناسی ارشد در پردیس دانشگاه شهید چمران اهواز

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: اخذ مجوز راه اندازی 9 رشته کارشناسی ارشد، صعود رتبه دانشگاه در بخش فرهنگی و برگزاری دوره تکمیلی تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد از مهمترین اخبار دانشگاه شهید چمران اهواز به شمار می رود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز از اخذ مجوز راه اندازی 9 رشته کارشناسی ارشد در پردیس این دانشگاه خبر داد.

محمد علی فیروزی اظهار کرد: از سوی دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی کشور با راه اندازی رشته های جامعه شناسی، علوم اقتصادی، زیست شناسی، فیزیک اتمی، حسابداری، مدیریت آموزشی، مشاوره شغلی و صنعتی، زمین شناسی نفت در پردیس دانشگاهی موافقت شده است.

وی افزود: در آینده نزدیک فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته های ذکر شده منتشر می‌شود.

فیروزی درباره دوره های دکترای پردیس دانشگاهی که پیش از این فراخوان آن در چهار رشته منتشر و ثبت نام انجام شده، گفت:  پس از اخذ موافقت راه اندازی دوره دکتری دررشته های کتابداری، روانشناسی تربیتی، علوم اقتصادی و آموزش زبان انگلیسی، نامه ای از سوی دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت شد مبنی بر اینکه پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس صرفا از مازاد ظرفیت آزمون نیمه متمرکز که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، مجاز است.

وی با بیان اینکه داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در پردیس دانشگاه شهید چمران باید در آزمون نیمه متمرکز دکتری شرکت نمایند، خاطرنشان کرد: ثبت نام کنندگان که مایل به دریافت وجه ثبت نام و مدارک خود و انصراف هستند با تلفن 3360021 دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه شهید چمران تماس بگیرند تا نسبت به استرداد وجه ثبت نامی اقدام شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره رشته‌های کارشناسی ارشد پردیس گفت: ثبت نام اولیه در هفت رشته انجام شده اما در مقطع کارشناسی ارشد ظرفیت برخی از رشته‌ها از جمله آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان فرانسه، روان شناسی صنعتی و سازمانی به حد نصاب نرسیده که مجددا مهلت ثبت نام تمدید شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، تعداد داوطلبان برخی رشته‌ها نظیر مدیریت بازرگانی، روان شناسی تربیتی و روان شناسی بالینی بیش از 20 نفر است که باید آزمون خاص با نظارت سازمان سنجش انجام شود که زمان آن از طریق پورتال دانشگاه شهید چمران اعلام خواهد شد.

دکتر فیروزی یادآور شد: در هر حال، کلاس‌های درسی کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی از مهرماه امسال آغاز می‌شود.

برگزاری دوره تکمیلی تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد
همچنین دوره تکمیلی تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد با محوریت مبحث خانواده در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

فرخنده دنیوی زاده مسئول مرکز مشاوره دانشگاه در این باره گفت: دوره‌های آموزشی مقدماتی و میانی تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان ادارات و سازمانها در خوزستان در سال 89 توسط دانشگاه شهید چمران برگزار شد و کسانی که حد نصاب نمره مورد نیاز را کسب کرده اند اکنون در دوره تکمیلی حضور یافته اند.

وی، هدف از برگزاری این کارگاه را تربیت نیروی آموزش دهنده و مدرس در زمینه پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد و افزود: این دوره به مدت سه روز از دوم تا چهار اردیبهشت ماه با حضور تعداد زیادی از کارکنان ادارات در آمفی تئاتر معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران برگزار شد.

دنیوی زاده یادآور شد: پیرو تفاهمنامه مبادله شده میان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، آموزش کارشناسان سازمان‌ها با در نظر گرفتن سطح علمی دانشگاه های بزرگ  به مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه‌ها واگذار شده است.

مسئول مرکز مشاوره دانشجویی شهید چمران اهواز با بیان اینکه به شرکت کنندگان در دوره گواهینامه مربی‌گری اعطا می‌شود، ادامه داد: شرکت‌کنندگان موظف اند به عنوان مربی در سازمانهای مربوط به خود دوره ها و کارگاه های پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار کنند و اطلاعات و آموزه های خود را به آنان منتقل کنند.

صعود بی سابقه دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های کشور
از سویی دیگر در رتبه بندی فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور که توسط اداره کل نظارت و ارزشیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد برای نخستین بار دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان یکی از 10 دانشگاه برتر فرهنگی کشور انتخاب و معرفی شد.

در این رتبه بندی که با ارزیابی کلیه فعالیتهای فرهنگی دانشگاه های  تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تمام ابعاد فرهنگی انجام شد، دانشگاه شهید چمران با پشت سر گذاشتن اکثر دانشگاه های معتبر ایران، جزو 10 دانشگاه برتر فرهنگی کشور قرار گرفت و به عنوان پرافتخار «فرهنگی ترین دانشگاه های ایران» دست یافت.

رقابت شدیدی میان دانشگاه های کشور برای ورود در جمع پنج دانشگاه برتر فرهنگی کشور وجود دارد.

راه اندازی کارشناسی ارشد پردیس دانشگاه شهید چمران اهواز

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها