ایران از نظر علمی جزء 10 کشور برتر دنیا می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 اردیبهشت 1391-05 May 2012بازدید 1263
ایران از نظر علمی جزء 10 کشور برتر دنیا می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان خواستار اختصاص ردیف بودجه اعتباری برای تجهیز دانشگاه‌ها، موسسات و مراکز آموزشی پارک های علم فناوری در لایحه بودجه 91 شد تا از این طریق ایران جزء 10 کشور برتر دنیا شود.

محمدعلی زلفی گلی با اعلام این خبر گفت: با اختصاص ردیف بودجه اعتباری برای تجهیز دانشگاه‌ها، موسسات و مراکز آموزشی پارک های علم فناوری، ملزومات آموزشی و پژوهشی برای تولید علم و فناوری در این مراکز فراهم می شود و اگر این ردیف اختصاص یابد ایران تا پایان چشم انداز 20 ساله جزء 10 کشور برتر دنیا خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشمندان و اندیشمندان و پژوهشگران کشور عظم‌شان را جزم کرده‌اند تا پایان سند چشم انداز 20 ساله کشور جزء 10 کشور برتر دنیا از نظر علمی و فنی قرار گیرند.

رئیس دانشگاه بوعلی همدان ادامه داد: سربازان علمی مقام معظم رهبری مصمم هستند در جهاد علمی به همراه یاوران علمی که همان پرسنل و کارکنان دانشگاه هستند شرایطی ایجاد کنند تا از پتانسیل و استعداد دانشجویان، دانش‌پژوهان به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نهایت بهره برداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: همان گونه که در تولید علم در منطقه اول هستیم هم راستا با آن باید در تولید فن تکنولوژی و پروژه های کاربردی هم پیش روی کنیم، تا مدل جدیدی از حکومت جمهوری اسلامی را به دنیا عرضه کنیم که براساس فرهنگ، دین و تعلقات مادی و معنوی خود ما بتواند جزء 10 کشور برتر دنیا قرار گیرد.

زلفی گل افزود: اکنون جایگاه ایران در تولید علم جایگاه شایسته ای است که باید پا به پای آن هنر بکارگیری علم و فناوری را هم  پیش ببریم و انتظارمان از نمایندگان در لایحه بودجه 91 این است که برای قدرانی از اندیشمندان، پژوهشگران و دانشمندان ردیف بودجه اعتباری برای تجهیز دانشگاه‌ها و موسسات و مراکز آموزشی پارک های علم فناوری اختصاص دهند.

وی ادامه داد: ما باید تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنیم و تلاش این است که ملزومات آموزشی و پژوهشی را در دانشگاه مونتاژ و تولید کنیم.

رئیس دانشگاه بوعلی همدان ادامه داد: قرار است در راستای اختصاص این ردیف بودجه در لایحه 91 از نمایندگان مجلس امضا جمع شود تا هم از دانشمندان تقدیر شود و هم در راستای منویات مقام معظم رهبری که تاکید دارند کشور ایران در 50 سال آینده مرجع علمی دنیا قرار گیرد گام هایی برداشته باشیم.ایران کشور برتر تجهیز دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها