دانشگاه امام حسین اتاق فکر سپاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 اردیبهشت 1391-05 May 2012بازدید 2980
دانشگاه امام حسین اتاق فکر سپاه


فرمانده کل سپاه اظهار داشت: دانشگاه امام حسین اتاق فکر و کمک دهنده به سپاه و مدیریت آن برای دفاع از انقلاب و ولایت است.

به گزارش مهر سرلشگر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهید مطهری درجمع فرماندهان سپاه و اساتید دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به اینکه دغدغه مشترک همه پاسداران، انقلاب اسلامی و کمک به تحقق اهداف والای انقلاب است، گفت: این موضوع به ویژه در دانشگاه امام حسین (ع) از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وی در ادامه افزود: دانشگاه امام حسین قرار است پیشرو سپاه ، اتاق فکر و کمک دهنده به سپاه و مدیریت سپاه برای دفاع از انقلاب و ولایت باشد.

سرلشگر جعفری در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم این دانشگاه با تجربه خوب خود کمک موثری برای ارتقای سطح سازمانی سپاه انجام دهد.

وی با بیان اینکه انقلاب باید دغدغه مشترک همه ما باشد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما از وضعیت خوبی برخوردار است و باید اندیشه های ناب امام و شهدای عزیز را در ادامه این مسیر محقق سازیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از اسلام و مکتب تشیع است، الگویی برای سایر کشورهای مسلمان است، گفت: زحمات زیادی کشیده شده تا انقلاب در قالب نظام جمهوری اسلامی به دست ما برسد و آنچه که ما باید به آن توجه داشته باشیم و برای آن روز و شب نشناسیم و زحمات و تلاش متمرکز خود را برای آن ادامه دهیم تحقق بقیه اهداف انقلاب اسلامی، پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب است.

سرلشگر جعفری با اشاره به اینکه اتاق های فکر متعدد باید در دانشگاهها تشکیل شود، گفت: از دانشگاه امام حسین چند برابر دیگر دانشگاهها انتظار می رود و باید بررسی کنیم که چطور می شود در مسیر و افق روشن انقلاب اسلامی قرار گرفت و ادامه راه داد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مقام معظم رهبری مطالباتی را از دولتمردان داشته اند اما بعد از گذشت سالها هنوز محقق نشده است، گفت: جایگاه علمی و تربیتی در انقلاب اسلامی با سایر کشورها فرق می کند و اگر بخواهیم این وجوه تمایز را برشماریم باید کتاب ها نوشته شود.

وی با برشمردن ۴ ویژگی که به عنوان خروجی دانشگاه ها مورد انتظاراست، گفت: نیروی تربیت شده در اسلام نیروی عالم و عارف به دین ، نیروی مجاهد در راه خدا و در مسیر هدایت الهی قرار گرفته نیروهایی است که باید خروجی دانشگاه های ما باشد.

سرلشگر جعفری خاطر نشان کرد: دانشگاه دفاع مقدس بیش از سایر دانشگاهها توانست چنین افرادی را تربیت کند و حال با این که چنین موقعیتی دیگر فراهم نیست وظیفه سنگینی برای تربیت چنین نیروهایی برعهده دانشگاههاست.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ما در مرحله سوم و چهارم انقلاب یعنی ساخت دولت و مجموعه دستگاههای اسلامی و جامعه اسلامی حرکت می کنیم، گفت: این الگو بودن جمهوری اسلامی ایران برای سایر کشورها کار بسیار سختی است.

وی در ادامه افزود: ما خیلی از سطح انتظار انقلاب و شهدا و از جامعه اسلامی فاصله داریم .

جعفری در پایان با اشاره به مراسم گرامیداشت شهید مطهری که مزین به نام شهید تهرانی مقدم است، گفت: شهید تهرانی مقدم سالها در دفاع مقدس و در جنگ زحمات بسیار زیادی کشید پس از جنگ نیز در زمینه های علمی اقتدار کشور را بالا برد و پروژه های خطیری را که دنبال می کرد نیز در همین راستا بود.
دانشگاه امام حسین سپاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها