پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 اردیبهشت 1391 - 08 May 2012ارائه درس جغرافیای دفاع مقدس در دانشگاهها تصویب شد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به جزئیات نحوه پذیرش استاد درس دفاع مقدس اعلام کرد که کلیات "ادبیات و فرهنگ پایداری" و "جغرافیای دفاع مقدس" در مقطع کارشناسی ارشد در وزارت علوم تصویب شده است.

سردار هادی پیری با اشاره به جزئیات جذب استاد درس دفاع مقدس اظهار داشت: نخستین شرایط برای جذب استادان درس دفاع مقدس سابقه جبهه و برای افراد غیرنظامی حداقل شش ماه سابقه جبهه برای زمان فعلی است.

وی ادامه داد: افرادی که جذب می شوند حداقل باید فوق لیسانس باشند و در دوره های پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مشارکت داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، استادان لازم است در آزمون پژوهشگاه حداقل نمره 16 را کسب کنند. پس از شرکت در مرحله مصاحبه، نمره آزمون و مصاحبه آنان محاسبه و بعد با دریافت نمره قبولی وارد مرحله تدریس خواهند شد.

وی درباره جذب استادان در سالهای آینده تاکید کرد: برای نگاه به آینده طوری برنامه ریزی می کنیم که استادان سابقه جبهه نداشته باشند. زیرا ما فرماندهان، افرادی که در جبهه حاضر بودند و استادان بسیجی را داریم اما ممکن است در 10 سال آینده این افراد را نداشته باشیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خبر از تصویب کلیات دروس "ادبیات و فرهنگ پایداری" و "جغرافیای دفاع مقدس" در مقطع کارشناسی ارشد در وزارت علوم داد و گفت: عناوین این دروس هم اکنون در وزارت علوم در حال تصویب است.

سردار پیری خاطرنشان کرد که هم اکنون در حال برنامه ریزی برای دوره تربیت مدرس دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد در وزارت علوم هستیم تا دانش آموختگان حوزه‌های تخصصی مثل بهداشت و درمان، فنی و سایر رشته ها می توانند به عنوان استاد تدریس کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان اینکه برای نزدیک به یک هزار و 400 استاد تشکیل پرونده داده شده اضافه کرد که نزدیک به 800 نفر تایید شدند که با دریافت مدرک هم اکنون در حال تدریس هستند.

وی همچنین گفت: بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس که در استانها دایر هستند استادان را به پژوهشگاه معرفی می کنند که پس از تشکیل پرونده برای این افراد، دوره های آموزشی برای آنان تعریف می شود و پذیرفته شدگان در این دوره ها می توانند تدریس کنند.

سردار پیری به دانشگاههایی که درس دفاع مقدس را تدریس می کنند اشاره کرد و گفت: اگر رتبه بندی کنیم، دانشگاه آزاد دانشگاهی بود که بیش از سایر دانشگاهها از درس دفاع مقدس استقبال کرد پس از این دانشگاه می توان به دانشگاههای سراسری و پیام نور نیز اشاره کرد.

به گفته سردار پیری، استادانی که مدرک دکتری دارند به عنوان هیئت علمی تعریف و جذب خواهند شد البته کسانی که درس دفاع مقدس را تدریس می کنند باید در رشته های مرتبط با این درس مدرک داشته باشند، اما افرادی که در رشته های علوم انسانی مثل جغرافیا و مدیریت هم مدرک دارند امکان تدریس را خواهند داشت.تگ ها جغرافیای دفاع مقدس دانشگاه
موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت