راه اندازی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع ˈپرنیاˈ در دانشگاه‌های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 امرداد 1391-05 August 2012بازدید 1062

راه اندازی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع ˈپرنیاˈ در دانشگاه‌های کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس:معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی نمایشگاه عرضه لباس اجتماع با عنوان ˈپرنیاˈ با همکاری وزارت علوم، فناوری و اطلاعات از اول مهرماه در 8 دانشگاه تهران و 5 دانشگاه شهرستان‌ها خبر داد.

حمید شاه آبادی در دومین جلسه ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس بعد از بررسی طرح‌های پیشنهادی مسئولان بخش‌های مختلف، عنوان کرد: فراخوان دعوت از تولیدکنندگان برای مناقصه حق امتیاز عرضه مدل‌های برتر جشنواره‌های فجر تا نیمه شهریور ماه اعلام شده و انتخاب‌ها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در نظر داریم تا طرح پیشنهادی پرنیا مبنی بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان بر اساس یک مجله تخصصی را از اول مهر ماه در 8 دانشگاه تهران و 5 دانشگاه کشور برگزار کنیم.

شاه آبادی تصریح کرد که بر اساس این طرح، دانشجویانی که علاقمند هستند از پوشش‌های جدید و جذاب بنیاد ملی لباس استفاده کنند، می‌توانند در یک فضای ویژه دانشجویی با قیمت مناسب اقدام به تهیه این مدل‌ها کنند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد خاطر نشان کرد: طرح پرنیا در واقع مدل کوچک شده غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن با تاکید بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان است.

به گفته وی با استفاده از تجربه جشنواره فجر، پوشش مناسب فصل بهار سال آینده نیز به صورت یک نمایشگاه تخصصی در آبان ماه امسال برگزار می شود.

شاه آبادی توضیح داد: بعد از برگزاری این نمایشگاه اتحادیه اصناف و پوشاک طی سه ماه آخر سال اقدامات لازم برای روند تولید مدل‌های منتخب و ارائه آنها در بازار فروش محصولات فصل بهار انجام خواهند داد.

وی همچنین نحوه حضور ایران در نمایشگاه مد و لباس اسلامی در ترکیه را مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: در این نمایشگاه از چادر در کنار دیگر پوشش‌های اسلامی ایرانی به عنوان نماد حجاب زنان مسلمان ایرانی بهره خواهیم برد.

معاون امور هنری وزیر ارشاد در پایان این جلسه از نزدیک در جریان روند تجاری سازی مدل‌های برتر جشنواره فجر قرار گرفت و ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر این مدل‌ها در دسترس عموم قرار بگیرند


نمایشگاه عرضه لباس اجتماع نمایشگاه پرنیا دانشگاه‌

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها