اعلام اسامی طراحان و محورهای ۹ گانه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 امرداد 1391-18 August 2012بازدید 1127

اعلام اسامی طراحان و محورهای ۹ گانه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از دوران مدیریت جاسبی بر دانشگاه آزاد را به کمسیون آموزش و تحقیقات ارجاع داد.   

طرح «تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در دوره مدیریت عبدالله جعفرعلی جاسبی» در 9 محور توسط سوی حمید رسایی، علی اصغر زارعی، علیرضا زاکانی، سیدمحمود نبویان و زهره طبیب‌زاده تهیه شده است.

بررسی شعب خارج کشور دانشگاه آزاد همچون آکسفورد، استفاده از امکانات و اموال دانشگاه برای امور حزبی و سیاسی، بررسی ارتباط دانشگاه با جایگاه‌های حقوقی جهت استفاده از رانت ارتباطات و بررسی ارتباط برخی مدیران دانشگاه با شرکت‌های خصوصی و حیف و میل بیت‌المال در سایه این ارتباطات، از جمله محورهای این طرح است.

بررسی هرم هیئت‌های علمی و استانداردهای آموزشی و پژوهشی در دانشگاه آزاد، بررسی وضعیت فرهنگی دانشگاه و سیاست‌های اتخاذ شده در آن، بررسی فعالیت‌های دانشجویی و امور فوق برنامه دانشگاه، بررسی فعالیت‌های عمرانی در دانشگاه و بررسی خرید و فروش املاک و مستغلات دانشگاه، از دیگر محورهای طرح مذکور است.

حمید رسایی نماینده تهران و از طراحان تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد درباره آخرین وضعیت این طرح به خبرنگار فارس گفت: پس از ارائه این طرح به هیئت رئیسه، این هیئت طبق آئین نامه آن را به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع داد.

وی افزود: این کمیسیون هم طی مکاتبه‌ای رسمی از دانشگاه آزاد درخواست کرده تا کلیه اسناد و مدارک مربوط به محورهای تحقیق و تفحص را ارائه کند.

رسایی خاطر نشان کرد: کمیسیون باید ظرف دو هفته اطلاعات به دست‌ آمده را به طراحان تحقیق و تفحص تحویل دهد و چنانچه آنها مدارک ارائه شده را برای این موضوع کافی بدانند، تحقیق و تفحص تمام خواهد شد.

وی متذکر شد: اگر اسناد و مدارک از نظر طراحان تحقیق و تفحص کافی نباشد، کمیسیون آموزش و تحقیقات نظر خود را به صحن علنی ارائه می دهد تا نمایندگان نظرشان را در رد یا تأیید اصل انجام تحقیق و تفحص اعلام کنند.

این طراح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در پایان از کسانی که اطلاعاتی درباره تخلفات این دانشگاه در دوره جاسبی دارند، خواست که آن را در اختیار کمیسیون آموزش و تحقیقات یا طراحان تحقیق و تفحص قرار دهند.

اسامی طراحان و محورهای ۹ گانه تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد اسامی طراحان محورهای ۹ گانه تحقیق و تفحص

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها