هزینه های گمرکی کالاهای اساسی دانشگاه ها باید حذف شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 آبان 1391-19 November 2012بازدید 870

هزینه های گمرکی کالاهای اساسی دانشگاه ها باید حذف شودپرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، منصور حبیب پور گودرزی، روز دوشنبه در پنجاه و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در محل سازمان امور دانشجویی گفت: دولت برای حذف هزینه های گمرکی کالاهای اساسی در بخش تغذیه مانند گوشت، مرغ یا برنج با دانشگاه ها همکاری کند تا این هزینه علاوه بر دانشگاه ها بر دانشجویان نیز تحمیل نشود.

وی این سیاست را در راستای حمایت از دانشگاه ها توصیف کرد و گفت: کاهش هزینه های اعتباری دانشگاه ها از دغدغه های روسای آنهاست از این رو لازم است تدابیری برای این موضوع اتخاذ شود.

این مقام مسوول به چهار منبع تامین کالاهای اساسی دانشگاه ها در بخش تغذیه اشاره کرد و گفت: کمک های صندوق رفاه دانشجویی، سرانه پرس غذای دانشجویی ، ردیف های رفاهی و درآمدهای اختصاصی دانشگاه چهار منبع مهم تامین هزینه تغذیه دانشجویان است که روسای دانشگاه ها باید به آن توجه کنند.

حبیب پور گودرزی خطاب به معاونان دانشجویی دانشگاه ها گفت: شفاف نبودن خدمات رفاهی در دفترچه های آزمون سراسری به هنگام پذیرش دانشجویان تبعات و مشکلات بعدی را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 25 رییس دانشگاه با قید صریح شرایط خدماتی خود تبعات این امر را کاهش دادند، اضافه کرد: لازم است همه دانشگاه ها شرایط و امکانات رفاهی خود را به صورت صریح در دفترچه ها قید کنند تا هم دانشگاه و هم دانشجو با مشکل رو به رو نشود.

وی بر تعامل دانشگاه ها با خیرین تاکید کرد و گفت: ما در زمینه کمک به دانشگاه ها از سوی افراد خیر توفیق چندانی نداشتیم بنابراین لازم است تعامل خود را با بخش غیردولتی و خیرین برای ساخت خوابگاه های دانشجویی مورد توجه صندوق دانشجویی قرار گیرد.

حبیب پور گودرزی بر لزوم سطح بندی خوابگاه ها تاکید کرد و گفت: نوسازی و یا قدیمی بودن ساختمان، محل استقرار خوابگاه در جنوب یا شمال شهر و یا حتی در شهرهای مختلف کشور باید در رتبه بندی خوابگاهها لحاظ شود تا هزینه های دریافتی از دانشجویان بر اساس این معیارها طبقه بندی شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین اعلام کرد در نیمسال اول سال تحصیلی جاری بیش از 152 میلیارد تومان تسهیلات دانشجویی از سوی صندوق رفاه در اختیار دانشگاهها قرار گرفته است.

وی گفت: وام چهار درصدی قرض الحسنه برای تهیه خوابگاه های غیر دولتی که مصوبه هیات وزیران است با اختلافات محاسباتی در سود بانکی رو به رو بود که مجددا پیگیری شده و تا پایان امسال و یا در نهایت در سال 1392 به طور حتم اجرایی خواهد شد.

پنجاه و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور به مدت یک روز در سازمان امور دانشجویی برگزار می شود.
خذف شدن هزینه های گمرکی دانشگاه ها هزینه های گمرکی کالاهای اساسی دانشگاه ها باید حذف شود

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها