معاون دانشگاه ایلام از اجرای 400 برنامه فرهنگی در سال گذشته خبر داد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 آذر 1391-30 November 2012بازدید 1104


معاون دانشگاه ایلام از  اجرای 400 برنامه فرهنگی در سال گذشته خبر داد


معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه ایلام گفت: در سال تحصیلی گذشته 400 برنامه فرهنگی اجرا شد، به گونه‌ای که وضعیت برنامه‌های این دانشگاه از نظر کیفی "خیلی خوب" اعلام شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمدرضا سیاری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته 400 برنامه فرهنگی در دانشگاه ایلام برگزار شده است و بر اساس شاخص‌هایی که وزارت علوم برای دانشگاه‌های دولتی در رتبه بندی در نظر گرفته است وضعیت برنامه‌های این دانشگاه از نظر کیفی خیلی خوب اعلام شده است.

وی انجمن های علمی، کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های اسلامی را مکان‌هایی دانست که حضور دانشجویان در آن تبلور پیدا می‌کند و تصریح کرد: دانشجویان با حضور در این تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌ها نه تنها به کسب تجربه و تمرین مسولیت‌پذیری برای آینده می‌پردازند بله بازوانی توانمند برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه هستند.

معاون فرهنگی دانشگاه ایلام برگزاری اردوهای فرهنگی، مراسم ها، نشریات دانشجویی، کرسی‌های آزاد اندیشی را از دیگر فعالیت‌های فرهنگی متکی به دانشجویان دانست و گفت: انجمن‌های علمی این دانشگاه در جشنواره حرکت توانستند فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارند.

سیاری با بیان اینکه 49.38 درصد از فعالیت های این معاونت در سال تحصیلی گذشته فرهنگی اجتماعی ، 11 درصد آموزشی ، 18.5 درصد دینی مذهبی، 9 درصد سیاسی و 12 درصد علمی دانشجویی بوده است تصریح کرد: تمام برنامه‌ها از طرف اعضای جلسات متشکل از نمایندگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، جهاد دانشگاهی و تشکل‌های دانشجویی مورد بررسی قرار می‌گیرد و همین امر از موازی کاری در کارهای فرهنگی دانشگاه جلوگیری می‌کند.

وی شاخص‌ترین کانون‌های فرهنگی را کانون قرآن و عترت، کانون آسیب شناسی اجتماعی و هیات حضرت علی اکبر (ع)، عنوان و ابراز امیدواری کرد: در سایه فعالیت دانشجویان در کانون ها و تشکل های دانشجویی و انجمن های علمی شاهد دانشگاهی پرنشاط باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام ادامه داد: با توجه به اینکه امروز دشمن شبیخون فرهنگی را علیه نظام جمهوری اسلامی به شدت ادامه می دهد و در این شبیخوان قشر دانشجو را هدف قرار داده است، بنابراین نیاز به کارهای فرهنگی بیشتر احساس می‌شود و وظیفه ما ترویج فرهنگ ناب اسلامی به بهترین شکل است.معاون دانشگاه برنامه فرهنگی دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها