درخواست اساتید دانشگاه برای همکاری سازمان ملل در آزادی دکتر عطاردی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 آذر 1391-12 December 2012بازدید 1040درخواست اساتید دانشگاه  برای همکاری سازمان ملل در آزادی دکتر عطاردی


امضا کنندگان بیانیه دفاع از حقوق دکتر سید مجتبی عطاردی خواستار همکاری دبیر کل سازمان ملل برای آزادی این استاد بازداشت شده دانشگاه شریف شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، یوسف پیرزاده صبح امروز چهارشنبه در همایش همت، حمایت و عزت که به مناسبت سالگرد حصر دکتر مجتبی عطاردی استاد بازداشت شده دانشگاه شریف در آمریکا، برگزار شد به تشکیل کمپین دفاع از حقوق دکتر سید مجتبی عطاردی اشاره کرد و گفت: این کمپین برای حمایت از استاد عطاردی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این کمپین یک کمپین غیر سیاسی و غیر دولتی است که می خواهد از طریق مردم و جامعه فرهیخته مسیری را باز کند تا در راستای دیپلماسی عمومی از تمام مردم ایران در اقصا نقط جهان دفاع کند.
رئیس کمیسیون دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور به شعارهایی که در رابطه با حقوق بشر توسط کشورهای غرب عنوان می شود اشاره کرد و گفت: آنها به شعارهایی که می دهند عمل نمی کنند ما امیدواریم با راه اندازی کمپین دفاع از حقوق ایرانیان در خارج از کشور از اقدامات غیر بشردوستانه آنها جلوگیری کنیم.
در ادامه بیانیه کمپین دفاع از حقوق دکتر سید مجتبی عطاردی به شرح زیر عنوان شد و اساتید حاضر در جلسه به امضاء بیانیه پرداختند. متن بیاینه مذکور به شرح زیر است:
"با پیشرفت انسان و پایان یافتن دوره توحش و عبور انسان از دو جنگ جهانی و ایجاد قضای تفکر و تعقل اولین درخواست و نگاه هر انسان مترقی نسبت به یکدیگر برخوردار بودن از حقوق مساوی و احترام متقابل و رعایت آن است و امروزه در جامعه انسانی جهان هیچ فردی نسبت به دیگری برتری نداشته مگر به واسطه اخلاق و دانش.
متاسفانه بعضی از کشورها با استفاده از ابزارهای سیاسی موجود حقوق بخشی از دیگر انسان ها را پایمال یا نسبت به آنان تبعیض قائل می‌شوند.
مردم ایران به واسطه تنش‌های سیاسی 3 دهه گذشته و تشدید آن و ایجاد تحریم و فشار آسیب‌های زیادی را از نظر اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و علمی متحمل شده اند.
امضا کنندگان این بیانیه ضمن درخواست رعایت حقوق مساوی اتباع ایرانی هر گونه سوء استفاده ابزاری دولت‌ها از اتباع کشورها برای ایجاد فشار و استفاده از ‌آن برای دستیابی به اهداف سیاسی را محکوم و از جامعه بین‌المللی تقاضا دارد قوانینی به منظور جلوگیری و مقابله با این اعمال وضع و با کشورهای خاطی برخورد کنند.
همچنین از دبیر کل سازمان ملل تقاضا دارد در خصوص آزادی دکتر سید مجتبی عطاردی استاد دانشگاه صنعتی شریف که به واسطه خدمت به دانش و ارتقاء علمی دانشجویان و عشق به آموزش در خصوص تهیه لوازم آزمایشگاه و به بهانه تحریم در کشور آمریکا دستگیر و در بازداشت به سر می‌برد همکاری کنند.
بر کسی پوشیده نیست پژوهش و تولید عمل و دانش توسط یک شخص یا کشور می‌تواند صورت گیرد ولی در نهایت تولیدات و محصول آن جنبه عمومی و جهانی داشته و عموم مردم جهان از آن بهره خواهند برد و ترویج این گونه اعمال و برخورد با فعالان این حوزه‌ها اساتید و دانشمندان را نسبت به حقوق اجتماعی و موقعیت‌ و امنیت خود حساس و بی اعتماد نموده و از رشد و ارتقاء دانش در جهان جلوگیری خواهد کرد.
آیندگان رفتار ما را نظاره خواهند کرد امید است با تفکری انسانی جهانی عاری از بی‌عدالتی و جنگ بسازیم.

اخبار دانشگاه دانشگاه اساتید دانشگاه آزادی دکتر عطاردی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها