مسئولان دانشگاه مشکلات را با مشورت باید حل کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 دی 1391-27 December 2012بازدید 1143
مسئولان دانشگاه  مشکلات را با مشورت باید حل کنند


یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه فضای کشور باید فضای اتحاد و همدلی باشد، تأکید کرد: تلاش فراوانی برای ایجاد وحدت در حوزه علمیه انجام شده است مراقب باشید کسی ایجاد اختلاف نکند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم،‌ با اشاره به روایتی از امام هادی(ع) بر ضرورت پرهیز از خشم و غضب به زیردستان توصیه کرد و گفت: غضب به دیگران مورد سرزنش و ملامت است.

وی به تعریف غضب پرداخت و ابراز کرد: حقیقت غضب برافروختگی و هیجان نفس است به طوری که قوه عاقله تحت‌الشعاع آن قرار می‌گیرد و انسان دست به اعمالی می زند که پشیمانی به دنبال دارد.

استاد برجسته حوزه با بیان این‌که بسیاری از قتل‌ها و جرایم به سبب خشم و غضب به وجود می‌آید، اظهار کرد: این عمل قوه قضائیه که استفاده کنندگان از سلاح سرد و کسانی که در مردم خوف و وحشت به وجود می‌آورند را محارب اعلام کرد جای تشکر دارد.

وی در ادامه بر ضرورت اتحاد و همدلی در کشور تأکید کرد و گفت: با وجود همه اختلاف سلیقه‌ها فضای کشور باید در اتحاد و همدلی باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این‌که حوزه علمیه باید سمبل وحدت باشد، اظهار داشت: تلاش فراوانی برای ایجاد وحدت در حوزه علمیه انجام شده است مراقب باشید کسی ایجاد اختلاف نکند.

وی ادامه داد: تشکل اساتید در حوزه از گذشته با ارتباط با جامعه مدرسین به کار خود مشغول است و با نوشتن اساسنامه، فکری جز حرکت در مسیر ارزش های حوزه علمیه، رهبری و مراجع تقلید را ندارد.

تورم در کشور بیشتر از میزان اعلام شده است

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به گلایه‌ها و نامه های فراوان مردمی به دفاتر مراجع از گرانی در کشور، افزود: در کشور بن بست وجود ندارد و مسئولان باید مشکلات را با مشورت حل کنند؛‌ آمار تورم 27 درصدی که عنوان شد ممکن است در حساب‌های برخی درست باشد اما آنچه در جامعه ملموس است بیش از آن است.

وی مایحتاج اصلی مردم را مواد غذایی، پوشاک، مسکن، وسائل اولیه زندگی و دارو ذکر کرد و گفت:‌ برخی از این مواد 50 درصد و برخی نیز 100 درصد افزایش قیمت یافته است.

آیت الله مکارم با اشاره به گرانی مرسوله‌های پستی‌، ابراز کرد: قیمت هزینه مرسوله‌های خارج از کشور ده برابر شده است و باید برای این مسئله فکری کرد زیرا لازم است مرتبا کتاب‌های دینی به خارج کشور ارسال شود.

باید مردم را راضی نگه داریم

وی در ادامه بر ضرورت حل مشکلات اقتصادی مردم تأکید کرد و ابراز داشت: اگر ما انتظار داریم مردم در انتخابات شرکت کنند و ان شاءالله مشکلات انتخابات گذشته با تدبیر مسئولان و هشیاری مردم تکرار نشود باید مردم را راضی نگه داریم و حل مشکلات جامعه با فکر چند نفر نمی‌شود و باید برای آن همفکری کرد و مشورت گسترده با همه صاحب نظران لازم است.

از خداوند می خواهیم مشکلات کشور اسلامی را به لطف و کرمش حل فرماید.دانشگاه حل مشکلات با مشورت مسئولان دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها