ضرورت انتخاب اساتید متدین و متعهد برای دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 اسفند 1391-16 March 2013بازدید 1012
ضرورت انتخاب اساتید متدین و متعهد برای دانشگاه های کشورآیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اهمیت جایگاه اساتید در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: باید در گزینش ها معیارهای اسلامی را در نظر گرفت و با دوری از هواهای نفسانی افرادی را انتخاب کرد که نفعشان برای اسلام و جامعه اسلامی بیش از دیگران است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، رئیس موسسه آموزشی ـ‌ پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از هیات های جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار کرد: در طول تاریخ جوامع اسلامی شاهد هستیم در برخی مقاطع پیشرفت‌هایی که موجب رضایت الهی شده‌اند رخ داده‌ و در برخی مواقع هم بعضی رویدادها سبب سرافکندگی و بازگشت به عقب مسلمانان شده‌اند.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن نتیجه تلاش‌ها و هدایت‌گری‌های امام راحل بوده و شرایطی را به وجود آورده است که موانع پیش روی ملت ایران برداشته و حرکت به سمت رشد و تعالی آغاز شده است.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه حرکت رو به جلوی انقلاب و ملت ایران تنها برای کشور ما سودآور نبوده است، گفت: این حرکت و تداوم آن می تواند برای سایر ملت‌ها هم آموزنده باشد.

وی ادامه داد: حرکت پوینده انقلاب اسلامی نیازمند تلاش‌ها و مجاهدت‌های بعدی است تا شتاب آن کاهش نیابد و همچنان ادامه یابد.

آیت‌الله مصباح یزدی اضافه کرد: عامل اصلی در تکامل افراد تقواست و اگر این امر توسط همگان رعایت شود تنگناها هم توسط خداوند برطرف می‌شوند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان داشت: اگر این اصول توسط عموم مردم به ویژه نخبگان و خواص جامعه رعایت شوند آنگاه پیشرفت و سعادت در جامعه اسلامی به وجود می‌آیند؛ باید توجه داشت انگیزه‌های الهی باید همراه با تقوا و صبر باشند.دانشگاه ها انتخاب اساتید دانشگاه انتخاب اساتید متدین برای دانشگاه ها اساتید دانشگاه های کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها