استقلال دانشگاه صنعتی هویزه از سال تحصیلی جدید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 مهر 1392-28 September 2013بازدید 602استقلال دانشگاه صنعتی هویزه از سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: دانشگاه صنعتی هویزه از سال تحصیلی جدید دارای ردیف مستقل و از دانشگاه شهید چمران اهواز جدا شد و خود به صورت مستقل عمل خواهد کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکترحسن مروتی در گفتگو با مهر گفت: دانشگاه صنعتی هویزه در سال تحصیلی جاری از دانشگاه شهید چمران اهواز جدا شد و چون دانشگاه نوپایی است اکنون تعدادی از نیرو‌های دانشگاه به عنوان مامور در دانشگاه صنعتی هویزه فعالیت می‌کنند تا این دانشگاه بتواند نیروهای مورد نیاز خود را جذب کند و سپس پس از جذب نیرو به دانشگاه بازخواهند گشت.

وی ادامه داد: راه اندازی دانشگاه صنعتی هویزه در یکی از سفرهای استانی ابلاغ شد و چون ردیف بودجه مستقل نداشت، دانشگاه شهید چمران به عنوان دانشگاه مادر استان مسئول راه اندازی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه شد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: تا سال گذشته دانشگاه صنعتی هویزه دارای ردیف مستقل نبود بودجه‌های کمکی که برای این دانشگاه در نظر گرفته می‌شد از طریق دانشگاه شهید چمران به دانشگاه هویزه ارایه می‌شد.

وی ادامه داد: ولی در بودجه 92 با اختصاص ردیف مستقل برای دانشگاه‌های جدیدالتاسیس و دانشگاه هایی که ردیفشان زیر نظر دانشگاه های مادر است دانشگاه صنعتی هویزه نیز دارای بودجه‌ای مستقل شد و از سال تحصیلی جاری به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد.
 از زمان تاسیس دانشگاه -که حدود سه سال از آن می گذرد- بودجه آن توسط دانشگاه شهید چمران اهواز تامین می شد که این مساله کسری بودجه دانشگاه و هم عدم رضایت مندی کامل دانشگاه صنعتی شهدای هویزه را در بر داشت که با اختصاص ردیف مستقل برای دانشگاه‌های جدیدالتاسیس و دانشگاه هایی که ردیفشان زیر نظر دانشگاه های مادر است در بودجه 92 این مشکل دانشگاه رفع شد. در حال حاضر نزدیک به 300 دانشجو در 2 رشته در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه مشغول به تحصیل هستند.استقلال دانشگاه صنعتی هویزه استقلال دانشگاهها استقلال در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها