آخرین وضعیت اعطای خوابگاه به دانشجویان و توزیع بودجه دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 مهر 1392-02 October 2013بازدید 497آخرین وضعیت اعطای خوابگاه به دانشجویان و توزیع بودجه دانشگاه 

معاونت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به وضعیت اعطای خوابگاه به دانشجویان با توجه به انتزاع دانشگاه ایران، گفت: کلیه دانشجویان ورودی اعم در خوابگاه اسکان داده شده‌اند و اگر اعتراضی به وضعیت خوابگاه باشد، احتمالا از سوی دانشجویان ساکن کرج و اطراف تهران است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محقق در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه کلیه دانشجویان مقاطع مختلف در خوابگاه مستقر شده‌اند درباره اعتراضات برخی دانشجویان به وضعیت خوابگاه، اظهارکرد: اگر اعتراضی به وضعیت خوابگاه باشد از سوی دانشجویان اطراف تهران و کرج است که در اولویت دوم خوابگاه قرار دارند، البته تا 15 مهر ماه اگر ظرفیت اضافه‌ای در خوابگاهی وجود داشته باشد به این افراد نیز طبق دسته‌بندی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: امکانات خوابگاهی دانشگاه برای دانشجویان دکترای تخصصی محدود است و در حال حاضر این دسته از دانشجویان مشمول خدمات خوابگاه نمی‌شوند.

محقق همچنین درباره وضعیت بودجه دانشگاه ایران که در حال حاضر همچنان با بودجه دانشگاه تهران ادغام است، خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات بنده اعتبارات هر دو دانشگاه تفکیک شده و اولین حقوق پرسنل دانشگاه ایران و تهران برای مهر ماه به صورت جداگانه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تفکیک اعتبارات این دو دانشگاه در وزارت بهداشت در حال انجام است که در ماه‌های آینده رسما اعلام می‌شود، درباره نحوه تقسیم اعتبارات موجود میان دو دانشگاه، اظهارکرد: این بودجه بر اساس سرانه دانشجویی و ارکان مختلف تعیین می‌شود، اما اطلاعات این شاخص‌ها هنوز نهایی نشده است.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره شایعاتی مبنی بر نسبت سهم دانشگاه ایران و تهران در بودجه این دو دانشگاه، خاطرنشان کرد: مباحثی درباره توزیع 70 به 30 بودجه بنده هم شنیده‌ام و کمتر از این هم ممکن است باشد و این به معنای آن نیست که حق دانشگاه ایران پایمال می‌شود، مطمئنا مسئولین متناسب به عدالت و نیازهای دو دانشگاه بودجه را تقسیم می‌کنند.

وی ادامه داد: در واقع امسال مسئولین تراز اول این حوزه از محدودیت‌های اعتباری صحبت کرده‌اند و کمبود اعتبارات در تمام دانشگاه‌ها وجود خواهد داشت، ولی این گونه نخواهد بود که این کمبود فقط در دانشگاه ایران وجود داشته باشد، چرا که به نسبت در تمام دانشگاه‌ها تقسیم می‌شود.


وضعیت خوابگاههای کشور توزیع بودجه دانشگاه وضعیت اعطای خوابگاه به دانشجویان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها