شمار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی به 700 هزار دانشجو رسید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 مهر 1392-04 October 2013بازدید 714شمار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی به 700 هزار دانشجو رسید

از چهار میلیون دانشجویی که در ایران تحصیل می کنند 80 درصد در دانشگاه های نظری و مابقی در دانشگاه های مهارتی تحصیل می کنند که سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی 16 درصد و معادل 700 هزار نفر است و در مهر ماه امسال حدود 190 هزار دانشجوی جدید به این دانشگاه وارد شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان صالحی به مناسبت 18 مهر ماه سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان قدس بود که با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: مهر ماه امسال بیست و یکمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور است.

وی ادامه داد: به طور کلی دو نوع دانشگاه در کشور وجود دارد، نوع اول دانشگاه های نظری هستند که اکثریت دانشگاه های کشور از این نوع هستند و نوع دوم دانشگاه های مهارتی هستند که دانشگاه علمی کاربردی و فنی حرفه ای را شامل می شوند، از چهار میلیون دانشجویی که در ایران تحصیل می کنند 80 درصد در دانشگاه های نظری و مابقی در دانشگاه های مهارتی تحصیل می کنند که سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی 16 درصد و معادل 700 هزار نفر است و در مهر ماه امسال حدود 190 هزار دانشجوی جدید به این دانشگاه وارد شدند.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر هزار مرکز علمی کاربردی در کشور فعالیت می کند که بیش از 200 مرکزاز آن ها در استان تهران هستند که 700 رشته مختلف تحصیلی را ارائه می کنند و دانشگاه آماده است بنا بر نیاز جامعه رشته های تازه ای برای تحصیل ایجاد کند.

صالحی افزود: در دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان هر رشته مساوی است با یک شغل، آمار رسمی کشور نشان می دهد که کمتر از 20 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه های نظری، شغلی مطابق با رشته تحصیلی خود دارند ولی این آمار در دانشگاه علمی کاربردی به 65 درصد می رسد و این نتیجه آموزش مهارت ها در این دانشگاه است.

این مسئول اظهار داشت: بسیاری از سازمان ها و نهادها در کشور، مرکز علمی کاربردی مخصوص خود دارند، قوه قضائیه، شرکت ملی نفت ایران، شهرداری ها، سازمان بهزیستی، جهاد کشاورزی، وزارت ارشاد، سپاه، هلال احمر و... از جمله این سازمان ها هستند، در نتیجه این فرصت برای دانشجویان وجود دارد که در محیط کار خود آموزش ببینند و مهارت ها را به طور صحیح یاد بگیرند.

وی ادامه داد: بیش از 60 درصد ار برنامه های آموزشی در دانشگاه جامع عملی است و 40 درصد هم مبانی علمی و نظری مربوط به هر رشته است که دانشجو باید آن ها را بداند و در نتیجه هر فارغ اتحصیل این دانشگاه یا شاغل است و یا خود ایجاد شغل می کند.شمار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها