تکذیب تعطیلی مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا قزوین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1392-11 December 2013بازدید 386تکذیب تعطیلی مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا قزوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در سال جاری در مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا قزوین شاهد افزایش سرعت و کیفیت خدمت رسانی به مراجعه‌کنندگان بخش اورژانس این مرکز هستیم و بحث تعطیل شدن این مرکز در آینده، صحت ندارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: مسعود رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: موضوعی که احتمالاً اذهان عمومی را به احتمال تعطیلی مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا قزوین سوق داده است، انتقال بخش‌های فوق تخصصی داخلی آن به مرکز آموزشی ـ درمانی ولایت است.

وی افزود: این اقدام بر اساس تصمیم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مشابه سراسر کشور برای استفاده بهینه از توان نیروها و تجهیزات تخصصی موجود و همچنین استقرار نظام عدالت در سلامت گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: رشته‌های فوق تخصصی گروه داخلی شامل ریه، کبد و گوارش، غدد، روماتولوژی و خون بالغین به مرکز آموزشی ـ درمانی ولایت منتقل شده است.

رضایی برای رفع نگرانی افکار عمومی تأکید کرد: همچنان تمام متخصصان داخلی به ویژه متخصصان داخلی حاضر در مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا که بر اساس تخصص خود، صلاحیت درمان بیماران داخلی را دارند، تمام اقدامات اولیه تخصصی را به بیماران ارائه می‌کنند.

وی اضافه کرد: آنان تنها درصدی از بیماران را به دلایل خاص علمی، برای معاینه و اقدامات فوق تخصصی به مرکز آموزشی ـ درمانی ولایت معرفی می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: متخصصان داخلی مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا، روزانه و در شیفت‌های صبح و عصر، با حضور در درمانگاه مرکز، پاسخگوی نیازهای درمانی غیر اورژانس مردم هستند و متخصصان طب اورژانس نیز برای پاسخگویی به نیازهای اورژانسی مردم، به طور 24 ساعته در اورژانس حضور دارند.

رضایی ادامه داد: بدیهی است در موارد نیاز به بستری که در حیطه صلاحیت‌های علمی و عملی متخصصان داخلی باشد، مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا با 42 تخت بستری در بخش‌های داخلی مردان و زنان پاسخگوی نیاز بیماران است.

به گفته وی مرکز آموزشی ـ درمانی بوعلی سینا قزوین با 267 تخت فعال از 325 تخت مصوب در رشته‌های داخلی، داخلی قلب، جراحی قلب، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، داخلی اعصاب (نورولوژی)، عفونی، چشم، دیالیز، سی‌سی‌‌‌‌یو، آی‌سی‌یو، اورژانس عمومی و درمانگاه‌های تخصصی، آماده ارائه خدمات به بیماران است.


تعطیلی دانشگاه بوعلی قزوین تکذیب تعطیلی دانشگاه بوعلی قزوین دانشگاه بوعلی قزوین مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا قزوین

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها