نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه تهران و سهم دانشگاه تهران در توليد علم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 دی 1392-12 January 2014بازدید 655نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه تهران و سهم دانشگاه تهران در توليد علم


رئيس دانشگاه تهران در اعلام جديدترين آمار اعضاي هيئت علمي و دانشجويان اين دانشگاه، گفت: دانشگاه تهران داراي 35 هزار دانشجو و یک هزار و 600 عضو هیئت علمی است.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرگزاری مهر، فرهاد رهبر در دیدار با محمد قیصر رئیس - دانشگاه کراچی پاکستان با بیان این مطلب، افزود: ایران طی 10 سال اخیر شاهد رشد علمی قابل توجهی است که این رشد در مقایسه با سایر کشورها نیز نمایان است.

وی افزود: حرکت علمی ایران مرهون تلاش اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران کشور همچنین گسترش و استمرار روابط بین‌الملل و همکاری‌های بین دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های سایر کشورهاست.

رئیس دانشگاه تهران با اعلام اینکه دانشگاه تهران دارای 300 عنوان تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارجی است، گفت: حدود ۲۵ درصد تولید علم ایران مربوط به تولیدات علمی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

رهبر با بیان اینکه 35 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی تا دکتری در دانشگاه تهران شاغل به تحصیل هستند، اضافه کرد: حدود شش هزار دانشجوی دانشگاه تهران در مقطع دکتری، 14 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و سایرین در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه تهران، افزود: دانشگاه تهران از وجود یک هزار و 600 عضو هیئت علمی برخوردار است که 400 عضو هیئت علمی در مرتبه استاد تمام و 400 استاد در مرتبه دانشیاری قرار دارند و سایرین استادیار هستند.

بر اساس این گزارش، محمد قیصر - رئیس دانشگاه کراچی پاکستان نیز در این دیدار با ارائه پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه کراچی، ابراز امیدواری کرد دیدار رئیس دو دانشگاه آغازی برای همکاری‌های جدی میان بدنه علمی دانشگاه تهران و دانشگاه کراچی باشد.

رئیس دانشگاه کراچی، تعداد دانشجویان این دانشگاه را 35 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 3 هزار دانشجوی دانشگاه کراچی در مقطع دکتری، 7 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و سایر دانشجویان در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

وی افزود: دانشگاه کراچی دارای 900 عضو هیئت علمی است که 300 نفر از آنها استاد تمام و دانشیار هستند و سایر استادان در مرتبه علمی استادیار و مربی قرار دارند.

محمد قیصر همچنین تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه کراچی را 700 نفر عنوان کرد.

در ادامه این دیدار، فرهاد رهبر با استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه کراچی برای انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین دانشگاه‌های تهران و کراچی، معاونت امور بین‌الملل دانشگاه تهران را مأمور تهیه پیش‌نویس انعقاد تفاهم‌نامه بین روسای دو دانشگاه کرد.سهم تولید دانشجو به نسبت علم تولید علمی تولید علم در دانشگاه کشور تولید علم در دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها