پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 آموزش - دوره و محصولات آموزشی / مجلات فارسی          04 تیر 1392 - 25 June 2013


گیاهان توانایی انجام محاسبات ریاضی را دارند
حقیقات نشان می دهد که گیاهان از توانایی انجام ریاضی برخوردارند که به آنها کمک می کند ذخایر غذایی خود را در هنگام شب تنظیم کنند.

دانشمندان بریتانیایی از کشف انجام چنین محاسبات پیچیده ای در زیست شناسی ابراز شگفتی کرده اند.

جان اینس از محققان این پروژه که نتایج آن در مجله لایف منتشر شده اظهار داشت: مدلهای ریاضیاتی نشان می دهد که حجم نشاسته مصرفی طی شب با تقسیم در فرآیندی که دربرگیرنده مواد شیمیایی برگ است محاسبه می شود.

پرندگان از روشهای مشابهی برای حفظ سطح چربی در طول مهاجرت استفاده می کنند.

دانشمندان با مطالعه گیاه آرابیدوپسیس از خانواده شب بویان که به عنوان گیاه مدل برای این آزمایشگاه درنظر گرفته می شود، به چنین نتایجی دست یافته اند.

در طول شب که گیاه نمی تواند انرژی را از نور خورشید گرفته تا دی اکسید کربن را به قند و نشاسته تبدیل کند باید ذخایر نشاسته خود را تنظیم کرده تا اطمینان حاصل کند که این منابع تا طلوع خورشید باقی می ماند.

آزمایشهای انجام شده توسط دانشمندان در مرکز جان اینس، نورویچ نشان می دهد که گیاهان مصرف نشاسته خود را بسیار با دقت تنظیم می کنند، گیاه باید به عنوان یک بخش محاسباتی یک محاسبه ریاضی انجام دهد تا مصرف نشاسته خود را به صبح برساند.

آلیسون اسمیت رئیس این گروه تحقیقاتی گفت: در حقیقت گیاهان این ریاضیات را به یک روش ساده شیمیایی انجام می دهند اما صرف انجام دادن این محاسبات ریاضی ما را شگفت زده کرده است.

وی افزود: این محاسبات پایین تر از سطح متوسطه است اما مسئله مهم انجام این محاسبات ریاضی توسط گیاهان است.

در طول شب مکانیسمهای داخل برگ اندازه ذخیره نشاسته را می سنجد، اطلاعات درباره زمان از ساخت داخلی گیاه که شبیه ساعت بدنی انسان است گرفته می شود.

تگ ها گیاه شناسی شناخت گیاهان انجام محاسبات ریاضی توسط گیاهان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی