Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 مردی درخواب، سقف خانه‌اش را رنگ کرد
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          01 دی 1392 - 22 December 2013


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41

مردی درخواب، سقف خانه‌اش را رنگ کرد

مردی که به نوعی اختلال نادر دچار است، در خوابی که 60 ساعت طول کشید، سقف خانه‌اش را رنگ کرد و چند وعده نیز غذا پخت. این اتفاق شگفت‌انگیز تعجب همه را برانگیخته است.

استیو چاپمن، مرد پنجاه و هفت ساله انگلیسی به سندرمی موسوم به «زیبای خفته» مبتلاست. این بیماری KLS یا کلین لوین نیز نامیده می شود و از هر یک میلیون نفر، یک فرد به آن مبتلا می شود.

مبتلایان به این بیماری ممکن است یک ماه کامل بخوابند. چاپمن نشانه های این بیماری را به مدت 33 سال داشته اما نمی تواند هیچ کدام از کارهایی را که در دوره های طولانی خوابش انجام داده است، به یاد بیاورد. گاهی آثاری از کارهایی که او در خواب انجام می دهد، باقی می ماند و او متوجه می شود خوابش کاملا به بطالت نگذشته است.

برای بیشتر افراد رنگ کردن در و دیوار کاری کسل کننده است، اما استیو بدون این که پلک بزند، این کار را با دقت تمام در خواب انجام داده است. او در طول یکی از دوره های خوابش چهارپایه ای را وسط خانه گذاشت و کار سخت نقاشی با دست را آغاز کرد اما ماجرا به اینجا ختم نشد. او سپس تصمیم گرفت برای دو فرزندش غذایی خوشمزه تهیه کند. او پیش از بیدار شدن، غذا را پخته بود.

استیو می گوید: وقتی بیدار شدم تعجب کردم. نمی دانستم چه کسی سقف را رنگ کرده و چه کسی غذا پخته است؟ هیچ چیز را به یاد نمی آوردم. چون غیر از من کسی در خانه نبود، فهمیدم خودم این کارها را انجام داده ام. هیچ وقت کارهایی را که در خواب انجام می دهم، به یاد نمی آورم.

او ادامه می دهد: یک بار دیگر هم در خواب روی چهارپایه و مشغول نقاشی بودم که در یک لحظه همسرم آمد و چهارپایه را گرفت. داشتم دکور خانه را خراب می کردم که از خواب بیدار شدم.

چاپمن در یکی از دوره های خوابش به مدت 60 ساعت خواب بود. او می گوید: وقتی خواب هستم، خیلی شکلات می خورم. بار اول یک دوجین شکلات خورده بودم و فقط وقتی متوجه این موضوع شدم که جعبه های خالی شکلات را دیدم. همه اش کار اختلال «زیبای خفته» است.

مبتلایان به این سندرم که بیشتر مرد هستند، گاهی یک ماه کامل می خوابند. قبل از این که به دوره های طولانی خواب بروند، علائمی شبیه آنفلوآنزا دارند.

مبتلایان در دوره های خوابشان بیش از حد غذا می خورند، دچار توهم می شوند و رفتارهای بی پرده و نابهنجار دارند. استیو که اهل اوورتن همشایر است، می گوید مدت هاست از مشکلات زیادی رنج می برد، اما نمی دانست بیمار است و تشخیص این بیماری برایش تسکین بزرگی بود.

او ادامه می دهد: این موضوع برای همسرم دورین بسیار پریشان کننده بود. مثلا او می گفت این همه غذا برای چه درست کرده ای اما من چیزی به یاد نمی آوردم. دورین جعبه های خالی شکلات را پیدا می کرد و من نمی دانستم با شکلات ها چکار کرده ام.

این مرد که تکنیسین دستگاه های چاپ است، می گوید موفق شده با مدیتیشن کنترل زندگی اش را در دست بگیرد و شغلش را حفظ کند: «من توانستم از طریق افزایش آگاهی درباره این بیماری، اطرافیانم را با شرایطم آشنا کنم هرچند پسرانم که اکنون بزرگ شده اند، با این شرایط کنار نمی آمدند. تشخیص این بیماری تفاوت بزرگی در زندگی من ایجاد کرد و فهمیدم همه این اتفاقات چرا می افتد.

یکی از اعضای انجمن KLS بریتانیا در این باره گفته است: این بیماری برای مبتلایانش بسیار رنج آور است. هر اندازه آگاهی درباره این بیماری بیشتر شود، زندگی مبتلایان راحت تر  خواهد شد.Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44

خبرنامه - شبکه های اجتماعی