Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 حرف زدن با شوهر،حرف هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند!
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / روانشناسی و علوم تربیتی          28 بهمن 1392 - 17 February 2014


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41

حرف زدن با شوهر،حرف هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند!

زنان به طور طبیعی علاقه زیادی به برقراری ارتباط کلامی‌ نشان داده‌اند. بسیاری اوقات نیاز به گفت و شنود دارند. دوست دارند هم بگویند و بشنوند و شنیده شوند. از آن‌جا که در طول زندگی مشترک زنان مکرر از این ارتباط استفاده می‌کنند بایستی آسیب‌ها و مزایای این شیوه را به درستی بشناسند وگرنه از همین طریق می‌توانند آسیب ببینند. بسیاری اوقات زنان به نیت ارتباط بهتر با شوهرشان باب حرف زدن با شوهر را باز می‌کنند، اما به دلیل عدم آشنایی با نبایدهای کلام‌شان، نه تنها ارتباط صحیح پیدا نمی‌کنند، بلکه زمینه خشم و احساسات منفی را در شوهرشان نسبت به خود فراهم می‌کنند.

خشونت پنهان زنان نسبت به مردان


درباره حرف‌هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند، نسخه واحدی وجود ندارد. درحرف زدن با شوهر زنان باید از مجموعه‌ای از سخنان که احساسات مرد را جریحه‌دار می‌کند و نوعی خشونت پنهان دارد، پرهیز کنند. افراد ممکن است از حرف‌های یکسان برداشت‌های مختلفی داشته باشند. زنان باید خود بفهمند سخنان‌شان چه نوع احساسی را در مرد ایجاد می‌کند. بنابراین به احساساتی می‌پردازیم که در اثر سخنان زن ممکن است در مرد ایجاد شود و به زندگی مشترک آسیب برساند.

یکی از اصلی‌ترین مواردی که زنان نباید درباره آن صحبت کنند مواردی است که منجر به ایجاد حس حقارت در مرد می‌شود. گاهی این حس حتی با یک خنده معنی‌دار بدون کلام منتقل می‌شود و گاه حاصل یک مقایسه تحقیرآمیز یا حتی نقل توانایی یک مرد دیگر یا کارهایی است که همسرش نمی‌تواند انجام دهد. این احساس به شدت شخصیت مرد را تخریب و گاهی او را به واکنش‌های شدید وا می‌دارد. حتی ممکن است خشونت فیزیکی یک مرد، حاصل ضربه خشن کلام یک زن به مردش باشد. هر چند این خشونت توجیه ندارد، اما می‌تواند به عنوان عکس‌العمل نامناسب تعبیر شود، نه عمل نامناسب.

کلام ناآگاهانه


گاهی اوقات زن ممکن است اصلاً متوجه آزار یا تحقیر شوهرش در کلامش نباشد. مثلاً ممکن است به تعریف از خود بپردازد. در حرف زدن با شوهر با بالا بردن خودش به تنهایی ممکن است نوعی فاصله بین او و شوهرش به نمایش بگذارد و همسرش از این که در سطح پایین‌تری از او ایستاده احساس حقارت کرده و واکنش نشان دهد. هر زنی باید از هرگونه کلامی‌که ظاهراً ایرادی ندارد، اما باعث انگیختگی حس حقارت در مرد می‌شود به شدت پرهیز کند.

بی‌اعتمادی در کلام


در صورتی که زن طوری حرف بزند که شوهرش نسبت به او بی‌اعتماد شود، به زندگی مشترک آسیب جدی وارد می‌شود. مثلاً اگر کلامش بی‌صداقت به نظر برسد یا فریبکارانه جلوه کند. هر زنی باید مراقب باشد تا در حرف زدن با شوهر جملات و گویشی که بی‌اعتمادی را در همسرش القا می‌کند، استفاده نکند. همچنین اگر کلام زن طعنه‌آمیز و آزاردهنده هم باشد، مرد نسبت به محبت و حسن نیت همسرش بی‌اعتماد می‌شود که اثرات مخربی در زندگی دارد.

حرف‌های خسته‌کننده


زن ممکن است هیچ کلام تحقیرآمیز یا آزاردهنده را به کارنبرد، اما با زیاده‌گویی و صحبت درباره مطالبی که مورد علاقه همسرش نیست، حوصله او را سر ببرد. نمی‌توان گفت چه صحبت‌هایی به طور کلی برای مردان خسته‌کننده است، اما هر زنی باید درک کند موقع صحبت ،شوهرش به ادامه صحبت علاقه‌مند است یا نه. در غیر این صورت مرد به حرف‌های زنش گوش نمی‌دهد و به تدریج به این رفتار عادت می‌کند.

حتی اگر صحبت مورد علاقه‌اش هم باشد، دیگر به گوش فراندادن به همسرش عادت کرده است و در صورت بروز این اتفاق، به سختی می‌توان این عادت را ترک داد و یک شیوه ارتباطی مؤثر و مورد علاقه زن در این حالت تخریب می‌شود.
از آن‌جا که زنان به ارتباط کلامی با شوهرشان علاقه‌مندند و در طول دوره زندگی مشترک بطور مکرر با همسرشان هم صحبت می‌شوند بهتر است با نبایدهای کلام‌شان آشنا شوند. این نباید‌ها در صحبت‌هایی است که موجب ایجاد حس حقارت، بی‌اعتمادی یا آزار همسرشان می‌شود یا او را خسته و بی‌حوصله می‌کند.Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها خشونت پنهان زنان نسبت به مردان حرف‌های خسته‌کننده بی‌اعتمادی در کلام

خبرنامه - شبکه های اجتماعی