پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی          28 خرداد 1393 - 18 June 2014


اتمام بازنگری در مقطع کارشناسی


رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران آخرین وضعیت بازنگری رشته الهیات را در مقاطع مختلف تشریح کرد.

دکتر حجت الاسلام محمد رضا امام  گفت: دانشکده الهیات دانشگاه تهران یکی از مراکزی است که در بازنگری‌ها موثر بوده و خیلی از مراکز علمی فعالیت های این دانشکده را مد نظر قرار داده و از آن تبعیت می کنند.

وی ادامه داد: باید این را بدانیم بازنگری در رشته الهیات یک مقدار با رشته‌های فنی متفاوت است. رشته‌های فنی رشته های به روزی هستند.  تغییرات آنها سریع است اما رشته هایی مانند رشته الهیات سرعتی برای تغییر ندارد و گاهی حتی می طلبد که به متون اصیل و قدیمی در این زمینه بیشتر توجه شود. یک عنوان مثال در این رشته باید به قرآن، مراجعه شود یکی از مشکلاتی که ما اکنون با آن روبرو هستیم این است که مقداری از قرآن و سنت فاصله گرفته ایم.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران افزود: برای همین ما می خواهیم آن را برگردانیم به متون اصیل، لذا یک مقدار باید با متانت و حوصله بیشتر این رشته بازنگری شود اما بازنگری که صورت می گیرد یک بازنگری حساب شده مبتنی بر کتاب، سنت و منابع اصیل است.

وی ادامه داد: اکنون وقتی مقاله، کتاب، رساله ای ارایه می شود اولین موضوعی که با آن توجه می کنیم این است که چقدر به متون قدیم و اصیل مراجعه کرده تا اینکه بگوییم که چقدر به مقالات جدید مراجعه کرده است، البته منابع جدید نیز مورد توجه ما هستند.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران افزود: رشته الهیات در مقطع کارشناسی به طور کامل بازنگری شده، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز اکثر رشته‌های آن بازنگری شده است و در مقطع دکتری نیز رشته های الهیات درحال بازنگری است و همچنین گرایش های جدیدی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بازنگری که صورت می گیرد به اداره کل برنامه ریزی شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه‌ها ارسال می شود و سپس برای تایید به شورای تحول علوم انسانی ارایه می شود.پر بازدیدترین کارشناسی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank