Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 جدایی کنکور دستیاری از وزارت بهداشت/ واگذاری آزمون به سازمان سنجش
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          21 فروردین 1390 - 10 April 2011

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حال تهیه طرحی هستیم که بر اساس آن آزمون دستیاری از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.

علی کریمی فیروزجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزیر بهداشت افزود: از دکتر مرضیه وحیددستجردی دعوت شده است که در جلسه کمیسیون آموزش این هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

وی افزود: سئوال از وزیر بهداشت به حوزه آزمون دستیاری اختصاص دارد و همانطور که این آزمون دو سال پیش ابطال شد و با مشکلاتی مواجه شد، هنوز ابهاماتی باقی مانده و حل نشده است.

کریمی فیروزجانی اظهار داشت: معتقد هستم که وزارت بهداشت به دلیل مشغله های بسیاری که در حوزه بهداشت و درمان دارد و آموزش پزشکی هم امر مهمی است و حتی آزمون دستیاری امر حیثیتی و مهمی است، نباید حق داوطلبان ضایع شود و این آزمون باید از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش واگذار شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که آزمون دستیاری سال 88 با آن مواجه شد، گفت: آزمون دستیاری که در سال 88 برگزار شد بار اول با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوالات مواجه شد و بار دوم نیز سئوالات از استاندارد لازم برخوردار نبود و در این زمینه گروه زبده ای از سوی کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که سئوالات واجد استاندارد لازم نبود.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظر شخصی من این است که نظام آموزشی کشور در صورت یکپارچه شدن این مشکلات را نخواهد داشت. در 10 سال اخیر آزمون دستیاری 2 بار با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوال مواجه شد و مستندات این موضوع هم وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور است با چنین مشکلاتی مواجه نیست.

وی یادآور شد: ما در حال تهیه طرحی هستیم که پس از تهیه، آن را به امضای نمایندگان مجلس می رسانیم که در آن، آزمون دستیاری از وزارت بهداشت جدا شود و به سازمان سنجش آموزش کشور سپرده شود.

کریمی فیروزجانی اظهار داشت: در مجموع معتقدم که آموزش در کشور باید یکپارچه شود اما این کار یک شبه امکان پذیر نیست و باید به تدریج برای آن برنامه ریزی کرد که هیچ یک از بخشهای آموزشی در کشور آسیب نبینند و حقی از داوطلبی در هیچ آزمون تضییع نشود.


خبرنامه - شبکه های اجتماعی