پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          10 آبان 1391 - 31 October 2012آمار میزان صندلیهای خالی دانشگاه ها برای پشت کنکوریها

معاون آموزشی وزات علوم با ارائه آماری از میزان صندلی خالی دانشگاهها برای پشت کنکوری ها گفت: در حال حاضر بر اساس تعداد کل پشت کنکوری ها برای هر دو نفر سه صندلی خالی داریم.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، حسین نادری منش صبح امروز در همایش دانشگاهها و موسسات اموزش عالی غیردولتی غیر انتفاعی در دانشگاه غیردولتی شیخ بهایی اصفهان، اضافه کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه امسال باید برای بین 30 تا40 درصدجمعیت 18 تا 24 سال  کشور ظرفیت سازی می کردیم، درحال حاضر این جمعیت نزدیک به 12 میلیون نفر است که تا پنج سال آینده این تعداد به 9 میلیون نفر کاهش می یابد یعنی الان برای 4 میلیون و 100 هزار نفر و بیش از آنچه که در برنامه پنجم توسعه تاکید شده ظرفیت سازی کردیم و اگر همین ظرفیت را تا پایان برنامه پنجم حفظ کنیم هیچ مشکلی نداریم.

وی گفت: این برای اولین بار است که از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی از نظر برنامه پنجم توسعه هیچ  گونه فشاری برای اضافه کردن صندلی جدید نداریم که بدین معنا است که تعداد صندلی ها به اندازه کافی است.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: درسال جاری 460 هزار نفر از آموزش و پرورش تحصیلشان به اتمام رسیده که با حساب تمام پشت کنکوری ها نزدیک به 900 هزار نفر پشت کنکوری داریم.

نادری منش ادامه داد: بر اساس تعداد فارغ التحصیلان آموزش و پروش برای هر نفر 3 صندلی و بر اساس کل پشت کنکوری ها برای هر دو نفر سه صندلی خالی داریم.

این مقام مسئول در وزارت علوم در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تعداد موسسات غیردولتی  گفت: هم اکنون 340 موسسه غیردولتی داریم و از اولویت های ما این بوده که سعی شود به این موسسات دانشجو بدهیم در حال حاضر جمعیت کل دانشجویی کشور از 3 میلیون 700 هزار نفر به 4 میلیون 400 هزرا نفر رسیده یعنی در آن زمان جمعیت غیرانتفاعی ها 5 درصد بود اما الان به 10 درصد نزدیک شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نسبت استاد به دانشجو در دانشگاههای غیر دولتی گفت: این نسبت برای دانشگاههای دولتی یک به بیست است و در دانشگاهای غیردولتی یک به سی تا یک به چهل قابل قبول است اما در برخی موسسات این نسبت بین یک به هشتاد تا یک به صد می رسد.

نادری منش در ادامه با بیان اینکه با شهریه نمی توان 340 موسسه را چرخاند تاکید کرد: دانشگاههای غیر انتفاعی نمی توانند تنها بر اساس شهریه فعالیت کنند بلکه در این زمینه لازم است راه حل هایی اندیشیده شود. کشور هم نمی تواند این تعداد دانشگاههای غیرانتفاعی را اداره کند که یا باید غیرانتفاعی های کوچک تجمیع شوند یا با همین وضعیت فعلی ادامه دهند.

وی در این زمینه به ذکرمثالی پرداخت و گفت: ما در کشور دانشگاههای صنعتی بزرگی مانند امیرکبیر، شریف، خواجه نصیرالدین داریم که عقل حکم می کند این دانشگاهها با یکدیگر تجمیع شود.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین با اشاره به سند چشم انداز ایران درافق 1404 اظهار داشت: بر اساس قانون دانشگاهیان علاوه بر دانشگاهی بودن می توانند شرکت های دانش بنیان داشته باشند به عبارت دیگر اگر فقط نیرویی تربیت کنیم که مدرک کاردانی داشته باشد اما به اهداف ما در سند چشم انداز کمکی نکند ابتر خواهد ماند.

وی خاطر نشان کرد: شاخص ارزیابی، تعداد آدم مدرک دار نیست بلکه باید دید این مدرکها چقدر منجر به اقدامات و گامها مثبت می شود.

تگ ها دانشگاه پشت کنکوریها ظرفیت دانشگاه ها
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت