پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          06 اردیبهشت 1393 - 26 April 2014


اعلام نتایج نهایی آزمون فوق تخصصی دستیاری تا پایان هفته آینده

 معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به برگزاری آزمون فوق تخصصی دستیاری از اعلام نتایج نهایی این آزمون تا پایان هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  (ایسنا)، دکتر ضیایی در حاشیه بازدید از سی و یکمین آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی رشته‌های بالینی پزشکی، گفت: در سال جاری بالاترین سطح پذیرش دستیار در رشته‌های فوق تخصصی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به ثبت نام 706 داوطلب در این آزمون اظهار کرد: از این تعداد 509 نفر مرد و 197 نفر زن بوده‌اند که در 25 رشته فوق تخصصی ثبت نام کرده‌اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه این آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ظرفیت پذیرش این آزمون 370 نفر خواهد بود که اگر تعدادی از ظرفیت‌های ما نیز خالی بماند می‌توانیم از داوطلبان خارج از کشور با برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، استفاده کنیم.

ضیائی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در رشته‌های فوق تخصصی ایجاد و تقریبا نیاز کشور در این زمینه برطرف شده است، گفت: بر اساس پیش بینی ما حدود 150 تا 200 ظرفیت خالی خواهد ماند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشترین داوطلب را در این آزمون رشته‌های جراحی پلاستیک و گوارش بالغین دارد، گفت: معمولا ظرفیت این رشته‌ها پر می‌شود اما در حدود 13 تا 14 رشته از جمله بیماریهای قلب و عروق،‌ کلیه کودکان، قلب کودکان، جراحی قفسه صدری، روماتولوژی، گوارش کودکان، عفونی کودکان، غدد درون ریز کودکان، خون و سرطان کودکان، جراحی کودکان و روانپزشکی کودک و نوجوان این قابلیت وجود دارد که ظرفیت‌ خالی بماند و آن را در اختیار داوطلبان خارجی قرار دهیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی افراد در فوق تخصص به رشته‌های مذکور خیلی تمایل ندارند، تصریح کرد: البته در سال جاری ظرفیت شرکت کنندگان را افزایش داده‌ایم، از سوی دیگر در سال گذشته برای رشته‌های مختلف آزمون‌های جداگانه برگزار می‌شد که در سال جاری برای همه رشته‌ها آزمون کتبی برگزار می‌شود و آزمون شفاهی آنها جداگانه است.

ضیائی همچنین با اشاره به اعلام نتایج اولیه این آزمون تا جمعه شب پنجم اردیبهشت ماه، گفت: قبول شدگان مرحله اول در آزمون شفاهی که حدود دو روز طول می‌کشد شرکت می‌کنند که در نهایت نتایج نهایی تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه ایجاد ظرفیت‌های جدید بر اساس سند آمایش است، اظهارکرد: به همین دلیل رشته‌های فوق تخصصی را فعلا با شدت زیادی توسعه نمی‌دهیم؛ چرا که در رشته‌های فوق تخصصی تا حد زیادی نیاز کشور را تامین کرده‌ایم و تنها به ازای هر قطب یک رشته ایجاد خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به رشته‌هایی که داوطلب زیادی برای آنها وجود ندارد، گفت: برنامه ریزی‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهیم که این مسئله حل شود. برای مثال در بسیاری از این رشته‌ها افراد پس از گذراندن دوره تخصص باید طرح‌هایی را بگذرانند، اما ما برای این رشته‌ها طرح را معاف کرده‌ایم و می‌توانند مستقیم از تخصص و فوق تخصص بیایند.

ضیایی افزود: همچنین ممکن است اجازه دهیم که قبل از اینکه دوره تخصصی افراد تمام شود در آزمون فوق تخصصی شرکت کنند.


خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank