پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          11 اردیبهشت 1400 - 01 May 2021


براساس سند ملی واکسیناسیون بر ضد بیماری کرونا، دانشجویان علوم پزشکی که در مراکز درمانی حضور دارند جزء فاز اول واکسیناسیون قرار دارند و تاکنون بخش عمده‌ای از آنها علیه کرونا واکسینه شدند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس سند ملی واکسیناسیون علیه بیماری کرونا فهرست اولویت‌ها برای دریافت واکسن در فاز اول شامل کارکنان خط اول ارائه خدمت به بیماران کووید ۱۹ که در معرض خطر بالای ابتلا و انتقال عفونت به سایر اعضای جامعه هستند و فراگیران و دانشجویان و دستیاران فعال در دوره آموزشی بالینی پرسنل محسوب می‌شوند.

سایر پرسنل تشخیصی، درمانی، خدمات، انتظامات، اداری، عملیاتی مرتبط با بیماران کووید ۱۹ در این سند فهرست شده‌اند.

در همین زمینه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اولویت‎بندی تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی علوم پزشکی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد.

بر همین اساس برنامه اولویت بندی واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به ترتیب زیر است.

اولویت اول دانشجویان: دستیاران تخصص، فوق تخصص و فلوشیپ، دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در مرحله کارآموزی و کارورزی، پرستاران در مرحله کارآموزی در عرصه.

اولویت دوم دانشجویان: دانشجویان سال سوم تا پنجم رشته پزشکی و رشته‌های مرتبط با بیماران.

اولویت سوم دانشجویان: دانشجویان سایر رشته‌های علوم پایه پزشکی.

بررسی‌های مهر نشان می‌دهد تاکنون بخش زیادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی دانشجویان خود را واکسینه کرده‌اند اما در این میان تخلفاتی از جمله تزریق بدون اولویت همسر معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان و متعاقب آن برکناری این معاون و واکسینه کردن تعداد زیادی از دانشجویان سال اولی در علوم پزشکی شیراز نیز اعتراض‌هایی را برانگیخته است.

جدول وضعیت واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی

نکته‌ای که در فضای مجازی و در بین دانشجویان علوم پزشکی مطرح شده است این است که در برخی از دانشگاه‌ها اعتراض‌هایی در زمینه واکسیناسیون مطرح شده است.

در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یک اقدام عجیب به همه دانشجویان حتی دانشجویان سال اولی که در بالین حضور نداشته‌اند نیز واکسن داده شده است.

در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برخی کارآموزان که در سال‌های پایین‌تر قرار دارند اعتراض کرده‌اند که چرا همانند سایر کارآموزان در سایر دانشگاه‌ها واکسن دریافت نکرده‌اند.

در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل تفاوت در نوع واکسن، ابتدا واکسیناسیون متوقف شد و پس از آن حدود ۸۰ درصد دانشجویان در اولویت واکسن دریافت کردند.

اما برخی از دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد که در گروه علوم پزشکی هستند نیز اعتراض کرده‌اند که دانشگاه آزاد دانشجویان در اولویت را واکسینه نکرده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی